INFO: Trénink přípravky probíhá každou středu od 16:30 do 17:30 na hokejbalovém hřišti ZŠ Želatovská

Zubrům odstartovala letní příprava na novou sezonu, každému hráči bude šitá na míru

Zubrům odstartovala letní příprava na novou sezonu, každému hráči bude šitá na míru
P ř e r o v – Hokejisté Přerova zahájili letní přípravu na sezonu Chance ligy 2021/22. V první den se pod vedením Jakuba Fryče, kondičního trenéra ze společnosti Andrle Sport, chystali na palubovce Městské sportovní haly v těsném sousedství MEO Arény.

„Navázali jsme na komunikaci během pauzy a hodně se zaměřili na mobilizační věci. Také jsme aktivovali chodidlo a následně prováděli komplexnější cviky na celé tělo. Kluci si to po pauze musejí nejprve ochytat, proto trénink neprobíhal ve velké intenzitě. Šlo hlavně o správnou techniku cviků,“ komentoval Fryč, jenž u Zubrů působí třetím rokem.

„Základ přípravy sice zůstává stejný, ale nové věci, změny, rozhodně nechybí. Sport se vyvíjí, hokej je rychlejší. Nebudu konkrétní, ale každá letní příprava, kterou jsem v kariéře vedl, byla v něčem odlišná. Člověk se neustále učí, reaguje na nové trendy,“ prozradil.

Úvodní týden letní přípravy budou mít Přerované volnější. „Ještě v úterý budeme trénovat společně. Potom se s klukama rozdělíme na tři skupiny. Letošní příprava se bude hodně individualizovat podle potřeb každého hráče. Zaměříme se vyloženě na slabiny, aby se kluci posunuli do cíle, který jsme si nastavili,“ uvedl Jakub Fryč s tím, že někteří hráči potřebují doléčit zranění z předchozí sezony, jiní zesílit a další zlepšit mobilitu. „Program bude klukům upravený na míru. Vzejde z pohovorů, které jsem s nimi měl,“ doplnil kondiční trenér Zubrů.