ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Třebíč (středa 18:00) | JUNIOŘI: Přerov - Poruba (čtvrtek 18:00) | DOROST: Šumperk - Přerov 3:2

Zubři za mikrofonem i s kartičkami. Najdeme cestu, jak do semifinále, slíbil trenér

Zubři za mikrofonem i s kartičkami. Najdeme cestu, jak do semifinále, slíbil trenér
P ř e r o v – Hokejoví Zubři zavítali v sobotu na festival ZUBRFEST, který pořádá jejich generální partner – přerovský Pivovar ZUBR. Modrožlutí nejprve vystoupili na hlavním pódiu Grand Stage. Společnost jim dělali slavní odchovanci Tomáš Kundrátek a Mikuláš Zbořil, kteří ukázali Masarykův pohár i medaile z extraligy a mistrovství světa. Následovala autogramiáda, během níž se výprava vedená trenéry Robertem Svobodou, Petrem Dočkalem a Jiřím Sklenářem podepisovala na novou edici kartiček.

Na Grand Stage vystoupali jako první obránci Kundrátek a Zbořil. Oba v dubnu získali s Třincem extraligový titul, ve finále nejvyšší soutěže pomohli porazit pražskou Spartu. Kundrátek pak zazářil i na šampionátu ve Finsku, s národním týmem tam vybojoval bronz. Pro český hokej jde o první medaili z velkého světového turnaje od roku 2012.

„Chci poděkovat pivovaru za pozvání. Jsem rád, že vám můžeme ukázat pohár a při tom ochutnat skvělé pivo. Přerovským klukům přeji, ať se jim daří. Hlavně, ať jim vydrží zdraví a udělají pěkné výsledky,“ řekl zatím jediný přerovský hokejista, který si zahrál v NHL. „Zbytek vám řekne Miky,“ předal s úsměvem mikrofon kamarádovi a dnes už bývalému spoluhráči z dresu Ocelářů.

Mikuláš Zbořil se do publika neustále usmíval. Také proto jej moderátor Laďa „Sovjet“ Rus označil za vysmátého borce. „Myslím si, že všechno bylo řečeno. Užijte si počasí, dobré pivo a užívejte zábavu,“ sdělil návštěvníkům festivalu předtím, než jej někteří začali hecovat, aby při slavnostním přípitku vypil obsah půllitru až do dna.

K odchovancům se pak připojili zástupci přerovského A-mužstva. Vedle sebe nastoupili trenér Robert Svoboda, obránci Jiří Krisl s Tomášem Kudělkou, útočník Antonín Pechanec a nejnovější posily – zadák David Chroboček a útočníci Rok Macuh a David Březina.

„Je to tady výborné. Zatím všechno šlape, jak má. Chci, aby na domácí zápasy chodilo co nejvíce lidí a udělali jsme výbornou sezonu – včetně play-off,“ prohlásil Chroboček. „Hlavní je, abychom všichni byli zdraví a vyhnula se nám zranění. Doufám, že v play-off postoupíme dál než do čtvrtfinále. Už to musíme zlomit,“ zdůraznil Krisl, kapitán z posledních sezon.

„Já klukům věřím. Hlavně, aby si věřili oni, to je důležité. Letos nám postup do semifinále o kousek utekl. Myslím si, že najdeme cestu, jak se tam dostat,“ navázal kouč Svoboda. „Budeme rádi, když budeme mít co největší podporu fanoušků. Vždycky nám pomůže, rádi vás na stadionu všechny uvidíme,“ vzkázal fanouškům před startem hokejové autogramiády.

>>>Obrazem: Zubři na ZUBRFEST 2022<<<