ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Ústí nad Labem 2:1 (PP) | JUNIOŘI: Přerov - Vsetín (ODLOŽENO) | DOROST: Přerov - Havířov 0:3

Zubři v přerovské nemocnici darují krev. Přidejte se k nim a udělejte dobrý skutek!

Zubři v přerovské nemocnici darují krev. Přidejte se k nim a udělejte dobrý skutek!
P ř e r o v – Hokejisté Přerova podpoří stejně jako v loňské sezoně boj se zákeřnou nemocí zvanou leukémie. Spolu s českou reprezentací, kluby z Tipsport extraligy a ostatními kluby z Chance ligy se znovu zapojí do projektu O Kapku lepší hokej, který bude probíhat od 4. do 7. února. Zubři se ho přímo zúčastní v sobotu 6. února prostřednictvím venkovního zápasu 27. kola, ve kterém se od 16:30 střetnou s Horáckou Slavií Třebíč. Na speciální utkání pak naváží společným darováním krve v úterý 9. 2. na Hematologicko–transfuzním oddělení Nemocnice AGEL Přerov.

Modrá, žlutá a po roce opět ještě oranžová. Kromě tradičních klubových barev na sobě Zubři budou mít i jednu netradiční. Utkání s Třebíčí odehrají v rámci projektu O Kapku lepší hokej – s jeho symbolem na helmách a také na hokejkách. Realizačním tým si na své oblečení připne oranžové stužky. Kapitán MEO navíc nastoupí v dresu s oranžovým rukávem, na kterém bude symbol Nadačního fondu Kapka naděje. Dres následně poputuje do dobročinné aukce.

Na profilu HC ZUBR Přerov na sociálních sítích Facebook, Instagram a Youtube se pak budou objevovat oranžové prvky podporující projekt O Kapku lepší hokej.

Co je to O Kapku lepší hokej?

O Kapku lepší hokej je projekt Nadačního fondu Kapka naděje a společnosti BPA sport marketing napříč hokejovým prostředím. Mezi jeho hlavní cíle patří mimo jiné osvěta dárcovství krve a kostní dřeně a pomoc dětem trpícím leukémií – rakovinou krve. Symbolem projektu je oranžová stužka, právě oranžová totiž reprezentuje boj s poruchou krvetvorby.

Jak pomůžeme?

Kromě zvýšení povědomí a upozornění na problematiku onkologických onemocnění u dětí je cílem projektu získat finanční prostředky. Dresy významných osobností Tipsport extraligy i vybraných týmů Chance ligy ozdobí speciální oranžový rukáv s logem projektu. Tyto dresy budou následně umístěny do internetové aukce (10. – 18. února 2021). Ve speciální edici dresů nastoupí také hokejisté národního týmu, kteří budou mít logo projektu O Kapku lepší hokej na prsou a na zádech pod číslem. I zde následně proběhne internetová aukce dresů vybraných hráčů (13. – 22. února 2021), která bude navíc doplněna o jedinečné vydání hokejových kartiček členů Síně slávy českého hokeje a edici karet Priceless Moments of Czech Hockey 3D.

Neomezeně můžete nadačnímu fondu přispívat také formou DMS ve tvaru DMS KAPKANADEJE 30, 60 nebo 90 na číslo 87 777. Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč. Nadační fond Kapka naděje obdrží 29, 59 nebo 89 Kč. Více o dalších možnostech podpory zjistíte na webu: okapkulepsihokej.cz

Tváře druhého ročníku O kapku lepší hokej

Děti s různým onkologickým onemocněním bohužel nalezneme v každém kraji. Letos jsme zvolili následující dva dětské hrdiny, kteří se společně se svými rodinami a přáteli pustili do boje s leukémií.

Adam (10 let) začínal hrát hokej jako hráč v poli. Pak se bohužel objevil ošklivý protivník – leukémie. Zápas s ní trval velmi dlouho. Po transplantaci kostní dřeně se začal pomalu vracet do svého týmu a dohánět zameškané tréninky a zápasy. Zhruba po roce se rozhodl vyzkoušet post brankaře a jít tak stejnou cestou jako brácha. Kromě pochytání mnoha střel a zaléčení modřin z brány nikdy nezapomene na to, že vyhrál svůj největší zápas proti zrádné leukémii. Po boku mu naštěstí stál jeho statečný starší brácha a skvělý hokejový brankář Denis (12 let), který mu daroval svou kostní dřeň a tím dal mladšímu bráchovi šanci vyhrát nejtěžší zápas – o život.

Stáník (10 let) prošel zápasem o život dvakrát. Poprvé ve 2,5 letech, kdy se po uzdravení pustil s vervou do hokejových tréninků a zápasů a dával góly. Po šesti letech se mu bohužel zákeřná leukémie vrátila a nastalo opět těžké období léčby a následné transplantace. Stáník to však nevzdal, jako žádný ze svých zápasů, a prošel tím se vztyčenou hlavou. Led už na Stáníka opět čeká. Tak přejeme mnoho gólů!

Kam bude Nadační fond Kapka Naděje směřovat vybrané finanční prostředky

NF Kapka naděje pomáhá ve více než 50 nemocnicích v celé České republice. Jmenovat můžeme nemocnice v Benátkách nad Jizerou, Brně, Českých Budějovicích, Frýdku-Místku, Havířově, Hradci Králové, Jihlavě, Kadani, Karlových Varech, Kladně, Liberci, Litoměřicích, Litvínově, Mladá Boleslavi, Olomouci, Pardubicích, Plzni, Praze, Prostějově, Přerově, Sokolově, Třebíči, Třinci, Ústí nad Labem, Vítkovicích, Vsetíně a Zlíně.

Pro 2. ročník projektu byly vybrány tyto nemocnice:

 • Fakultní nemocnice v Motole
 • Fakultní nemocnice Plzeň
 • Fakultní nemocnice Ostrava
 • Pediatrické oddělení – Fakultní nemocnice Olomouc
 • Pediatrické oddělení – Nemocnice Jihlava

  Říkají o druhém ročníku projektu

  Petr Nitsche, BPA sport marketing: „Aktuálně všichni čelíme pandemii koronaviru, která mimořádně ovlivňuje naše životy a logicky se tak dostala do popředí našeho zájmu. Jenže s koronavirem nezmizela další závažná onemocnění, která nás mohou postihnout, bohužel naopak ještě více komplikuje preventivní vyšetření či léčbu kupříkladu onkologických pacientů. O to větší význam přikládám letošnímu ročníku projektu O kapku lepší hokej a vážím si spolupráce a pomoci napříč hokejovými kluby, národním týmem, vysílateli a dalšími médii, které jakkoli pomohou v osvětě a snaze generovat prostředky pro boj s poruchou krvetvorby či nádorových onemocnění u dětských pacientů. Jelikož nelze ve větší míře využívat darů do kasiček od diváků na utkání, budeme se více zaměřovat na dárcovské SMS a aukce dresů s logem projektu.“

  Jan Fischer, Nadační fond Kapka naděje: „Projekt O Kapku lepší hokej vstupuje do svého druhého ročníku. Do ročníku, který je významně poznamenaný koronavirovou pandemií. Nesmírně oceňuji přístup hokejových týmů napříč ligami, společnosti BPA sport marketing, stejně jako České televize a O2 TV, kteří v této nelehké době společný charitativní projekt podpořili. Je skvělé, že v této ustarané době, kdy máme všichni spoustu starostí, nezapomínáme na druhé, kteří na naši pomoc čekají. Všem zapojeným subjektům, ale především divákům, děkuji za podporu.“  

  Kdy se hráči představí s oranžovými prvky?

 • Tipsport extraliga ledního hokeje

  čtvrtek 4. 2. 2021, pátek 5. 2. 2021 a neděle 7. 2. 2021. V každém utkání daných hracích dní by měl vždy v každém týmu nastoupit jeden hráč s dresem, jehož rukáv je obarven do oranžova.

 • Chance liga

  sobota 6. 2. 2021. Významní hráči vybraných klubů se představí s dresem s oranžovým rukávem, nebo jinak speciálně upraveným dresem.

 • Národní tým

  sobota 13. února 2021, zápas Česko – Finsko.

 • V minulé sezoně Chance ligy se Zubři do projektu O Kapku lepší hokej zapojili ve třech po sobě jdoucích domácích duelech. Oranžové symboly jim přinesly štěstí. V úterý 11. a ve středu 12. února porazili Chomutov – nejprve 3:1, poté 2:0. V sobotu 15. února pak získali bod proti pražské Slavii, jež na Hané zvítězila 3:2 po prodloužení.

  Na letošní ročník projektu Přerované navážou v úterý 9. února, kdy vybraní hráči A-týmu darují krev na Hematologicko–transfuzním oddělení Nemocnice AGEL Přerov. Následovat je můžete i vy, naši fanoušci. A to nejen v tento den, kdy budete mít možnost udělat dobrý skutek a s hráči se setkat, ale také v průběhu celého měsíce února. Například na 10. 2. chystá hematologicko-transfuzní oddělení tématickou akci Valentýnský odběr, úterý 16. 2. je zase určeno výhradně pro prvodárce.

  Z kapacitních důvodů je však nutné se na odběr telefonicky objednat na čísle 581 271 103 (případně e-mailem na transfuzní@npr.agel.cz).