Zubři v duelu tabulkových sousedů předčili Havířov, výhru trefili ve třetí třetině

P ř e r o v – Důležité vítězství si připsali hokejisté Přerova. Na domácím ledě porazili 4:2 Havířov, od kterého je před zápasem dělila v tabulce jedna příčka a jeden bod. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře si nejprve vypracovali dvoubrankový náskok, o ten však v rozmezí pouhých šesti sekund přišli. Tři body jim vyneslo až poslední dějství, klíčovou trefu obstaral Jiří Goiš. Pro zubřího vousáče šlo o první gól v sezoně. Razítko na úspěch MEO přidal v samotném závěru Pšurný. Hanáci se v pořadí Chance ligy udrželi na čtvrtém místě.
14.kolo, středa 16.10.2019
HC ZUBR Přerov - AZ Havířov
4:2
(1:0, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 8. Sýkora (Hejcman, Moučka), 34. F. Dvořák (Goiš, Černý), 50. Goiš (Šnajnar, M. Kratochvil), 60. Pšurný (Doležal) – 35. Kotala (Bednář, Veselý), 36. Fridrich (Baláž, Žiak). Rozhodčí: Dědek, Doležal – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1840. Střely na branku: 36:32. Zblokované střely: 4:10. Vhazování: 32:25. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.
Klimeš (6. Šimonů, 8. Klimeš) – Krisl, Černý, Kubeš, Zbořil, Weinhold, Šnajnar – Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Hejcman, Plášek – Š. Kratochvil, Sýkora, M. Kratochvil – Goiš, Süss, F. Dvořák
Stezka – Chroboček, Kachyňa, Matai, Mrowiec, Malina, Rutar, Rašner – Maruna, Seman, Bambula – Bednář, Veselý, Kotala – Žiak, Baláž, Fridrich – Pawliczek, Cihlář, J. Dvořák

V úvodních minutách Přerovští nepůsobili příliš svěže, přesto to však byli oni, kteří otevřeli skóre. Na trestnou lavici totiž v šesté minutě zamířil Cihlář. Ospalou částí byl i začátek přesilovky, později v přečíslení, které korigoval Tomáš Sýkora, vzal ale kapitán všechno na sebe a zvolil přesnou střelu k pravé tyči, kde puk Stezkovi propadl za záda. Velké šance byly spáleny na obou stranách, za zmínku ale stojí ta havířovského Pawliczka. Ten už v 16. minutě zakončoval do odkryté brány, Klimeš se ale pro puk parádně natáhl holí a famózním odehráním zabránil jistému gólu.

Druhé dějství tak začalo za zubřího vedení. To ale domácí nedokázali navýšit, jelikož množství velkých šancí končilo na Stezkovi. Počkat si tak museli až do 34. minuty, kdy se puku jal Filip Dvořák a pěknou kličkou překonal havířovského muže s maskou. Tento moment však paradoxně nakopl soupeře. Po minutě dokázal zapsat zářez na pažbu Jakub Kotala a toho hned za šest vteřin bleskově napodobil Petr Fridrich.

Zubři se po ledové sprše dokázali vrátit na nohy a třetí třetina se opět nesla v duchu vyrovnaného souboje. V polovině tohoto dějství se ale Hanáci dostali zpátky do vedení. Šnajnar pálil po buly, puk vyletěl do vzduchu, spadl k Jiřímu Goišovi a ten ho naslepo nasměroval mezi betony Stezky, který si kus černé gumy nešťastně skopl za brankovou čáru. Klíčovým momentem bylo ubráněné dvojnásobné oslabení Zubrů. Minutu před koncem tak mohl pojistit výhru Roman Pšurný, který využil úniku do otevřené havířovské obrany.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Byl to opravdu náročný zápas, kdy jsme zhruba věděli, s čím Havířov přijede. Přijel s tím a hrál opravdu dobře. Dnes nám hodně pomohl brankář Klimeš, po těch dvou inkasovaných gólech pro nás bylo důležité, že jsme neinkasovali potřetí. Havířov se totiž dostal nahoru a nás ty dva góly nepoložily, kluci pracovali dál. Hosté hráli opravdu výborně a hrozně nám to ztížili. Jsou to zlaté tři body.

Patrik Rimmel (AZ RESIDOMO Havířov): Dnes za nás za všechny utkání zhodnotí útočník Radek Veselý: Co k tomu říct… za stavu 2:0 jsme to dokázali srovnat a trochu jsme se semkli. Pak jsme si něco řekli do třetí třetiny, že budeme hrát zezadu a bohužel nám tam spadl takový smolný gól na 2:3 a pak už jsme hráli trochu do risku. Měli jsme přesilovku pět na tři, šancí jsme měli dost, ale bohužel jsme nesrovnali.