ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Jihlava - Přerov (středa 17:30) | JUNIOŘI: Přerov - Šumperk 3:4 (SN) | DOROST: Přerov - Vítkovice (ODLOŽENO)

Zubři už jsou v tréninkovém zápřahu, dřina potrvá až do posledního týdne v červnu

Zubři už jsou v tréninkovém zápřahu, dřina potrvá až do posledního týdne v červnu
P ř e r o v – Více než měsíční oddech po nesmírně náročném play-off, jehož vrcholem bylo finále s Prostějovem, už Zubrům skončil. O slovo se totiž přihlásila neoblíbená letní příprava na novou sezónu, kterou A-tým HC ZUBR Přerov oficiálně rozjel úterkem 6. května odpoledne. Trenérského kormidla se po Vladimíru Kočarovi ujal Petr Dočkal, roli asistenta má i nadále Daniel Faltýnek. Nebudou mít lehkou úlohu, na loňskou velmi úspěšnou sezónu však s mužstvem chtějí navázat.
Od krásného konce loňských druholigových bojů se hokejisté sešli poprvé v pondělí, to však byla na programu pouze informační schůzka. Plánům pro přípravnou fázi na suchu, které představil nově jmenovaný hlavní trenér Petr Dočkal, naslouchalo více než třicet hráčů.

Čtyřiadvacet z nich se zapojilo do úterního startu tréninků. "Trénovat budeme pět dní v týdnu, vždy od pondělí do pátku. Každý týden bude obsahovat celkem osm tréninkových jednotek. Využijeme tělocvičny, posilovnu klasickou i venkovní, hřiště, tenisové kurty, bazén a celý komplex zimního stadionu včetně okolního terénu. Ve spolupráci s Fitness AVE a jeho trenéry navíc připravujeme také některé speciální tréninkové jednotky (FitBox a FitBike). Chceme, aby byla letní příprava pro hráče komplexní a rozmanitá," představil kouč Zubrů tréninkový plán.

Do přípravy naskočili převážně domácí hráči. Velkou část z nich tvoří mladší, vloni ještě junioři. “Někteří jsou omezeni pracovními povinnostmi, jako třeba Tomáš Vlček nebo Jan Kolář. Individuálně zatím trénuje Jiří Osina, Zdeněk Sedlák, Petr Sakrajda a Marek Haloda. Ostatní teď kvůli zranění nemohou. To je případ Jiřího Goiše, Marka Kundrátka, Petra Brady nebo Michaela Janoty, který je po operaci ramene. Lubomír Kovařík s Dominikem Matulou budou trénovat ve Zlíně,“ přiblížil Dočkal současný stav.

Šance na to, že výše jmenovaní obléknou modrožlutý dres Zubrů i v nové sezóně, jsou na různých úrovních, ale reálné. Jedno jméno však už bude zcela jistě chybět. “Richard Brančík se rozhodl ukončit svou hráčskou kariéru, takže s ním již počítat nemůžeme. Je třeba mu ale poděkovat za to, co pro Přerov všechno udělal. V srpnu určitě chceme na ledě vyzkoušet některé nové hráče,“ dodal Petr Dočkal.

Velká dřina potrvá celkem osm týdnů až do konce června. Od srpna se pak rozběhne druhá fáze již na ledě, kterou by mělo okořenit celkem dvanáct přípravných zápasů včetně tradičního turnaje v Porubě. Některá utkání jsou již těsně před potvrzením.

Hráči, kteří absolvovali úvodní trénink A-týmu

Brankáři: Martin Vojtek, Jiří Sklenář, Obránci: Radomír Pala, David Kudělka, Jakub Ferenc, Mikuláš Zbořil, Dominik Mašíček, Jan Andrýsek, Roman Šťastný, Štěpán Adámek, Martin Vávra, Útočníci: David Šťastný, Marek Ditrich, Matěj Blinka, Antonín Sprušil, Šimon Kratochvíl, Matouš Kratochvíl, Petr Školoud, Daniel Matušenko, Jan Loupal, Michal Rajnoch, Ondřej Čelko, Karel Kebza, Radim Šnirc.

Omluveni byli: Matěj Málek, Jaroslav Tomeček, Roman Tomiga, Jakub Dohnal, Martin Ferenc, Petr Okáč.