ONLINE >>> MUŽI: Přerov - Litoměřice (sobota 17:00) | JUNIOŘI: Přerov - Mladá Boleslav (sobota 12:30) | DOROST: Technika Brno - Přerov 4:5
Vstupenky na domácí zápasy Zubrů jsou každý den od 9:00 do 20:00 v prodeji také v infostánku OC Galerie Přerov

Zubři si v žebříčku TOP hokejových klubů z Evropy polepšili, poskočili rovnou o 32 míst

Zubři si v žebříčku TOP hokejových klubů z Evropy polepšili, poskočili rovnou o 32 míst
P ř e r o v – Pořádný posun kupředu zaznamenali v pořadí 250 nejlepších evropských hokejových klubů přerovští Zubři. Z loňské 218. pozice se vyšvihli na 186. místo, kde mají na kontě necelých devět a půl bodu. Vyplývá to z informací francouzského internetového serveru passionhockey.com, který žebříček publikuje každý rok.

Po skončení sezony 2016/17 patřila Zubrům mezi TOP 250 kluby Evropy 218. příčka. Úspěšné tažení zatím posledním ročníkem prvoligové soutěže, které skončilo ve čtvrtfinále play-off, jim vyneslo progres hned o 32 míst. Přerovský celek figuruje na 186. dílku pořadí, jeho bodový účet se momentálně zastavil na čísle 9,46. Před ním i za ním se nacházejí týmy z Norska, 185. je Vålerenga, 187. Olejáři ze Stavangeru.

O pět míst před žlutomodrými figuruje hanácký rival z Prostějova. Jestřábi nasbírali o čtyři desetiny bodů více, a i oni postoupili o 32 stupínků žebříčku. Za sebou MEO nechalo Havířov (193.), Vsetín (199.), Horáckou Slavii Třebíč (215.) nebo Litoměřice (221.). Z českých zástupců si v elitní společnosti ze starého kontinentu vede nejlépe brněnská Kometa. Druhým extraligovým titulem v řadě se dostala z 19. na šestou pozici. Z účastníků první ligy nejvíce zazářila Jihlava, loňská účast v nejvyšší soutěži jí zajistila 87. místo.

Hodnocení nejlepších 250 evropských hokejových klubů se sestavuje podle výsledků jednotlivých mužstev ze základních částí, play-off a pohárů včetně Ligy mistrů. O tom, kolik bodů každý klub obdrží, rozhoduje také úroveň jeho soutěže. Nejlepší celek Evropy se oproti loňsku nezměnil, zůstal jím ruský SKA Petrohrad z KHL.

×
Dnes v 17:00 | Muži
HC ZUBR Přerov
HC Stadion Litoměřice
×
Dnes v 12:30 | Jun.
HC ZUBR Přerov
BK Mladá Boleslav