ONLINE >>> MUŽI: Kadaň - Přerov 3:2 (SN) | JUNIOŘI: Přerov - Vsetín 3:7 | DOROST: Olomouc - Přerov (ODLOŽENO)

Zubři se vrátili k tréninku na ledě MEO Arény. Cvičeními se chystáme na sobotu, sdělil kouč

Zubři se vrátili k tréninku na ledě MEO Arény. Cvičeními se chystáme na sobotu, sdělil kouč
P ř e r o v – Hokejisté Přerova znovu trénují v domácím prostředí. Na hotové ledové ploše MEO Arény se poprvé před restartem Chance ligy připravovali v úterý, předtím museli dojíždět do Kroměříže. Trenérům Kočarovi, Grofovi a Sklenářovi scházeli hráči, které čekají zápasy či tréninky s extraligovými mužstvy. Zubři však nechtějí nic zanedbat. Do tréninku povolali i několik tváří z nejvyšší soutěže a cílí na úspěch v sobotním utkání proti Frýdku-Místku.

„V Kroměříži jsme absolvovali deset tréninkových jednotek. Trénink byl v pohodě, normální," řekl po návratu do MEO Arény hlavní trenér A-týmu Vladimír Kočara. Na úroveň náročnosti kroměřížských tréninků Přerované plynule navázali. „V sobotu nás čeká zápas. Všechna cvičení děláme tak, abychom na situace v zápase byli nachystaní," ujistil Kočara.

„Jsme rádi, že jsme se konečně vrátili domů, kde to známe. Led měl velice dobrou kvalitu, trénink byl ve velkém tempu. Těšíme se na sobotu," svěřil se zubří brankář Ondřej Kacetl. „Byla tam příprava nějakých herních cvičení, střelba dva na jedna a tak," podotkl.

Hanáci nebyli kompletní. Roman Pšurný by měl v úterý večer nastoupit za Zlín na ledě Litvínova. V Brně se s Kometou připravují Jan Süss a Matěj Svoboda. Stejně jako Filip Král, který už je v podstatě stabilní součástí týmu Komety. „Do ideální sestavy máme daleko, ale nevadí nám to. Trénují s námi další kluci," uvedl Kočara.

S pozvolným tréninkem už začali dlouhodobí marodi Lukáš Forman a Jiří Goiš. Se Zubry vyjeli na led také obránce Jan Dluhoš, který se nevešel do sestavy zlínských Beranů, a útočník Tomáš Šoustal. Třiadvacetilého rodáka ze Šternberka, jenž v letech 2014 – 2020 působil v Kanadě, poslala do Přerova Kometa Brno.

„S jakou sestavou pojedeme do Frýdku, nevíme. Na čtvrtečním nebo pátečním tréninku si sestavu můžeme nastavit, ale po pátečních testech taky můžeme v sobotu zjistit, že šest sedm kluků na zápas nepojede," zmínil třiačtyřicetiletý Kočara současné strasti spjaté s koronavirem. „Situace je složitá, není standardní. Nicméně věříme, že se s tím popasujeme tak, abychom už v sobotu byli úspěšní," prohlásil.

Během úterý mohou Zubři využít ještě jeden trénink. „Přijde pár kluků, kteří se chtějí zdokonalovat. Veskrze ti mladší. Není to dvoufázový trénink, je to dobrovolný dovednostní trénink," upřesnil trenér Vladimír Kočara.

>>>Fotogalerie z úterního tréninku A-týmu Zubrů<<<