ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Třebíč 2:3 (SN) | JUNIOŘI: Přerov - Vsetín (neděle 16:45)

Zubři se dohodli se svým nejlepším střelcem, David Březina má novou dvouletou smlouvu

Zubři se dohodli se svým nejlepším střelcem, David Březina má novou dvouletou smlouvu
P ř e r o v – Na začátku této sezony pokořil hranici 400 startů v Chance lize. David Březina v ní naplňuje očekávání, která do něj přerovští Zubři vložili. S 21 brankami potvrzuje pověst střelce. Z hokejistů v dresu MEO se nikdo častěji neprosazuje, z celé soutěže pak třicetiletý útočník skončil mezi deseti nejlepšími snajpry základní části. Přerov s ním nyní podepsal smlouvu na dva roky.

„David skvěle zapadl do kabiny. Na ledě ukázal, že je střelec a umí dát gól. Jsme rádi, že zůstane v naší organizaci ještě další dvě sezony. Bude pro nás určitě velmi platným hráčem,“ komentuje Březinovo pokračování u Zubrů sportovní manažer Pavel Hanák.

Rodák z Pelhřimova přišel do Přerova v květnu loňského roku. Chance ligu hrál předtím za Vsetín a Jihlavu. „Rozhodování pro mě bylo lehké. V Přerově jsem po prvním roce spokojený, takže nebyl problém se domluvit na další spolupráci. Zůstat bylo mojí prioritou,“ prozrazuje Březina.

„Přerov minimálně splnil, ne-li předčil moje očekávání. Nemůžu si stěžovat, nic mi tady nechybí. Proto jsem rád, že jsem mohl podepsat na další dva roky,“ pochvaluje si autor zatím 21 branek v aktuálním prvoligovém ročníku, ke kterým přidal třináct asistencí.

Počtu gólů u něj odpovídá i statistika střel na branku. Soupeřovy brankáře zaměstnává nejvíce ze všech Zubrů, v součtu základní části a tří zápasů play-off (v jednom nehrál) na ně doteď vyslal rovných 200 pokusů. V bráně tak končí přibližně každý desátý. „Spokojenost je relativní pojem, gólů mohlo být klidně víc, ale na druhou stranu také méně. Každopádně budu dělat všechno pro to, abych byl v následujících sezonách ještě produktivnější,“ ujišťuje Březina, jenž se stal vůbec nejpilnějším střelcem dlouhodobé fáze Chance ligy.

Během 52, respektive 48 soutěžních kol (čtyři vynechal) byl zároveň nejvytěžovanějším přerovským útočníkem. Na ledě pobyl v průměru bezmála 18 minut na utkání. To se pojí s jeho pozicí křídelníka prvního útoku, na kterou se postupně dostal. „Když dostanete více prostoru, začnou vám tam padat i branky, je to jedno s druhým. Důležité je i zdraví. Je fajn, že to zatím takhle jde,“ těší nejlepšího střelce MEO v nynějším ročníku.

Na Hané mu prospěla obnovená spolupráce s centrem Antonínem Pechancem. Stačilo ji oprášit a navázat na působení v barvách Vsetína. „Je pravda, že jsme spolu hráli i na Vsetíně, víme o sobě. Na druhou stranu, snažím se být maximálně platný pro tým, ať hraju s kýmkoliv,“ reaguje David Březina, jenž v Přerově stráví i následující dvě sezony.