INFO: Trénink přípravky probíhá každou středu od 16:30 do 17:30 na hokejbalovém hřišti ZŠ Želatovská

Zubři se dohodli s ligou prověřenými mladíky, Filipem Dvořákem a Janem Süssem

Zubři se dohodli s ligou prověřenými mladíky, Filipem Dvořákem a Janem Süssem
P ř e r o v – O další dvě jména se rozrostla soupiska hokejistů Přerova pro sezonu Chance ligy 2020/21. Na východě hanáckého regionu pokračuje dvojice mladých útočníků, kteří však z hlediska zkušeností s druhou nejvyšší soutěží již dávno nepatří mezi zelenáče. Filipa Dvořáka čeká v modrožlutém dresu šestý ročník v řadě, Jan Süss přidá na prvoligové úrovni čtvrtou sezonu.

Třiadvacetiletý Dvořák se v Přerově poprvé objevil v sezoně 2015/16. Dohromady tu už stačil nasbírat 168 prvoligových startů, ve kterých si připsal 41 kanadských bodů (17+24). „Uvidíme, co šestá sezona přinese. Předchozí pátá vypadala dobře, ale bohužel ji ukončila vyšší moc. Když jste hokejista, pomalu ani nevíte, co bude zítra," pokrčil rameny brněnský odchovanec. Před koronavirovou stopkou přitom chytil slušnou formu. Za posledních pět kol ukořistil čtyři body za tři góly a asistenci. „Přeji si, aby sezona vypadala stejně povedeně jako loni. Pro Zubry jen to nejlepší!," zdůraznil.

Škrábat se vzhůru

Za pokračování u MEO je vděčný. V dalším ročníku Chance ligy bude jeho cílem získat v mužstvu větší roli. „Dosud jsem o ni vždycky bojoval. Byl jsem rád za každou minutu na ledě a snažil se trenérům co nejlépe splatit jejich důvěru. Teď se budu snažit škrábat nahoru, hodně bude záležet na tom, jak se mi bude dařit a jak budu makat," uvědomuje si útočník, jenž odehrál také 29 extraligových zápasů za Kometu Brno (bilance 0+1).

V závěru základní části (a nakonec i sezony) nastupoval při absenci některých spoluhráčů v první přerovské formaci. Pro další utkání tak má na co navazovat. „Od Pšurky (Romana Pšurného, pozn. red.) se mám ještě co učit. První lajna pro mě byla velké plus, hodnotím to pozitivně," přikývl.

Právě Roman Pšurný, známý vtipálek, prozradil, že se těší na „ladné bruslení Filipa Dvořáka". „Já se těším hlavně na bago, jak v něm Roman letos bude dostávat na p**el. A také na jeho buly, která zahrává nejlepší v lize. Když jsem viděl, jak je trénuje, bylo znát, že je má vydřená a precizně nacvičená," opáčil s úsměvem zkušenějšímu parťákovi Filip Dvořák.

Jednadvacetiletý Süss přišel k Zubrům loni v srpnu během zápasové přípravy na Chance ligu. V sestavě si svými výkony vysloužil pevné místo. Za 54 utkání zapsal tři branky a pět asistencí. Jednou naskočil také v extralize za mateřské Brno, přičemž svou stopu v nejvyšší soutěži rozšířil na patnáct střetnutí (1+1). „V první lize bych za jiný klub než Přerov nehrál," komentoval rodák z Letovic své pokračování u modrožlutých.

Před Přerovem nastupoval v letech 2017–2019 na stejné úrovni za Třebíč. Dohromady má na kontě 121 prvoligových duelů (11+15). U Zubrů se mu zalíbilo. „Velká spokojenost, loni jsme měli výbornou partu a v základní části dosáhli úspěchu," kvitoval. „Škoda, že jsme v play-off nemohli ukázat, kam až bychom mohli dojít," doplnil s povzdechem.

Doma se oháněl s kalačem

Vousatý forvard s americkým úsměvem už vyhlíží společnou letní přípravu. Není divu, koronavirová pauza byla dlouhá. „Těším se na všechny spoluhráče a především pohodu v kabině," poznamenal Jan Süss.

Čekání si krátil třeba sekáním dřeva. Pomohlo mu i jako pilování tvrdosti střely. „Když několikrát máchnete pětikilovým kalačem, není to žádná sranda. Některé špalky dají dost zabrat, na trénování parádní," popsal. Po otevření sportovišť chodil mimo jiné s otcem na tenis. „Poslední čtyři týdny jsem pak trénoval podle plánů, které mi posílal kondiční trenér Jakub Fryč. Nicnedělání mě už nebavilo," netajil se.