ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Frýdek-Místek (čtvrtek 18:00)
PERMANENTKY ► K dnešnímu dni jste zakoupili 332 permanentek. Děkujeme! (Stav k 2.8., 14:00)

Zubři se dohodli s Tomášem Doležalem, jedním z nejlepších „obranářů" Chance ligy

Zubři se dohodli s Tomášem Doležalem, jedním z nejlepších „obranářů
P ř e r o v – Hokejisté Přerova dotáhli do zdárného konce další klíčový podpis. Na východě hanáckého regionu pokračuje Tomáš Doležal. Devětadvacetiletý útočník vyniká především svými schopnostmi v defenzívě, žádný jiný hráč Chance ligy nebyl v loňském ročníku při hře pět na pět u tak nízkého počtu obdržených branek jako on. Za Zubry naskočí do čtvrté sezony v řadě.

„Už v průběhu minulé sezony jsme s klubem řešili, že bychom ve spolupráci pokračovali. Akorát se to pozastavilo koronavirem. Nikdo nevěděl, co jak bude. Nakonec jsme se ale rozumně domluvili, že zůstanu v Přerově," komentoval své setrvání v modrožluté kombinaci Tomáš Doležal.

Do Přerova přišel jako posila v listopadu 2017, hned ve svém prvním startu proti Českým Budějovicím skóroval. Po příchodu trenérů Kočary a Sklenáře loni v lednu vytvořil s Romanem Pšurným a Jakubem Navrátilem úderný první útok. Ten trýznil soupeře i v historicky úspěšném ročníku, který Zubři zakončili na druhém místě.

Rodák z finského města Jyväskylä se na úspěšném tažení Chance ligou podílel třiceti kanadskými body za osm branek a dvacet dva asistencí ve 46 zápasech. Když se navíc při rovnovážném počtu hráčů na obou stranách pohyboval mezi mantinely, Přerované se zpravidla nemuseli obávat, že dostanou gól.

Křídelník, jenž na prvoligové úrovni zapsal už téměř 400 utkání, figuroval za 60 minut hry pět na pět pouze u devíti inkasovaných branek. V tomto směru se stal s ohledem na počet odehraných zápasů nejlépe bránícím útočníkem celé Chance ligy. „S rolí defenzívního útočníka jsem vyrůstal od dorostu. Jasně, hrál jsem dopředu, ale prioritou bylo spíš hrát dozadu," prozradil odchovanec pražské Slavie.

„Loni jsme ale celkově dostávali málo gólů. Nebylo to jen o mně. Navrc sice tolik zpátky nechodil, ale Roman normálně bránil. Věděli jsme, že když jeden půjde dopředu, má za sebou někoho, kdo půjde zpátky. Hráli jsme spolu celou sezonu, sedlo nám to a odrazilo se to na pozitivu, že jsme inkasovali málo branek," konstatoval člen známé hokejové rodiny Tomáš Doležal, který za Zubry dosud naskočil do 124 duelů s bilancí 22 tref a 46 gólových nahrávek.

Rozhovor s Tomášem Doležalem přineseme ve středu 15. července