ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Jihlava - Přerov (ODLOŽENO) | JUNIOŘI: Chrudim - Přerov 2:6 | DOROST: Přerov - Šumperk (ODLOŽENO)

Zubři rozšířili soupisku, přichází obránce Jan Zahradníček a útočník Luka Petelin

Zubři rozšířili soupisku, přichází obránce Jan Zahradníček a útočník Luka Petelin
P ř e r o v – 31. leden je v ledním hokeji velmi důležitým dnem, znamená totiž poslední možnost, kdy se soupisky klubů mohou doplnit na rozhodující fázi sezóny. Zubři proto krátce před ukončením přestupů doplnili tým o nová jména. Na Hanou přicházejí hostovat obránce Jan Zahradníček a slovinský forvard Luka Petelin. Oba už WSM ligu znají. Kromě nich mají Zubři k dispozici další dva hráče na střídavý start.
Dvaadvacetiletý Luka Petelin je rodákem z Mariboru. Před loňskou sezónou jej angažovala Třebíč, v jejímž dresu ovšem vinou zranění odehrál jen třináct zápasů. Letos působil na severu Evropy ve švédských týmech Varberg, Tyringe a Viking. Nyní se bývalý mládežnický reprezentant Slovinska vrací do WSM ligy, bude oblékat dres Zubrů.

“Nemusel jsem se rozmýšlet dlouho, protože tuto soutěž už znám. Nabídka z Přerova mě hodně potěšila, takže bych se po zranění rád více prosadil. Chtěl bych pomoct k tomu, aby se podařilo splnit cíl a Přerov se dostal do play-off,“ řekl Luka Petelin.

Dalším novým hráčem je Petelinův krajan Rok Macuh. Mládežnický reprezentant Slovinska nyní působí v juniorském týmu Olomouce a za Kohouty už si připsal i jeden start v extralize. Soupisku Zubrů také doplnil obránce Jan Zahradníček, který dosud hrál na třinecké farmě ve Frýdku a v druholigovém Novém Jičíně, jehož je odchovancem.

Za Přerov může nastoupit i sedmnáctiletý útočník Patrik Hrehorčák, který je slovenským reprezentantem a nejproduktivnějším hráčem juniorky třineckých Ocelářů.

“Poté, co odešel Kuba Grof a Kometa se rozhodla prodat Vlasťu Dostálka do Budějovic, jsme se rozhodli rozšířit kádr o jednoho útočníka a jednoho obránce. Také marodka se nám celou sezónu nevyhýbá a jelikož chceme uhrát play-off a v něm hrát důstojnou roli, tak jsme potřebovali kádr doplnit,“ řekl sportovní manažer Pavel Hanák.

"Další změny už nechystáme a věříme stávajícímu kádru. Vše je samozřejmě i otázkou peněz, ale tým určitě kvalitu na postup do play-off má. V případě nutnosti si ještě můžeme stáhnout hráče na střídavé starty. K nim přibyli nově Rok Macuh z Olomouce a Patrik Hrehorčák z Třince," dodal Hanák.