ONLINE >>>

Zubři prožívají nejlepší začátek sezony od postupu, natáhnou šňůru proti Benátkám?

Zubři prožívají nejlepší začátek sezony od postupu, natáhnou šňůru proti Benátkám?
P ř e r o v – Úvodní čtyři kola letošního ročníku Chance ligy mají za sebou přerovští Zubři. Pro ně se v momentálně páté sezoně mezi profesionály jedná o vůbec nejpovedenější start, jelikož dokázali ze dvanácti možných bodů vyválčit hned jedenáct. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře aktuálně drží druhé místo tabulky a hned v sobotním duelu s Benátkami nad Jizerou mohou atakovat samotné čelo. Utkání začíná v 17 hodin.
HC ZUBR Přerov - HC Benátky nad Jizerou
HC ZUBR Přerov - HC Benátky nad Jizerou
sobota 21.9. 17:00
MEO Arena Přerov

Souboje Zubrů s Benátkami v loňské sezoně vždy vyšly až na konec losu. V patnáctém kole Hanáci prohráli ve středních Čechách 0:4, úplně stejným rozdílem ale týmu s nepříjemným herním stylem porážku vrátili na domácí půdě zkraje prosince. Lednovou odvetu v Benátkách rozhodl jediným gólem kapitán Sýkora a i v posledním zápase základní části slavili Zubři. Tým, který na Hanou přicestoval jen se třemi útoky, roznesli 7:1.

Výchova hráčů zůstává prioritou

Benátky nad Jizerou se napříč hokejovou veřejností netěší příliš veliké oblibě, patří totiž k týmům, pro které se sportovní výsledky řadí spíše až na druhou kolej. Hlavní prioritou liberecké farmy je totiž pomoc s výchovou mladých hráčů, čemuž nesestupový systém Chance ligy nahrává a duo trenérů Valdemar JirušAntonín Nečas se tak nemusí ohlížet za (respektive pod) sebe.

Loňskou třináctou pozici s 56 body na kontě však Pojizeřané chtějí těžko opakovat. Jedna z nejmladších soupisek soutěže by si letos po třech letech ráda zahrála play-off. Roli zkušeného tahouna a tedy i učitele v jednom má plnit velká posila Radek Duda (2+1). Extraligou ostřílený hráč, v minulosti známý pro svou horkokrevnost, přišel před sezonou z Chomutova.

Kromě Dudy bude ale v modrobílém dresu k vidění více zkušených hráčů. Daniel Špaček (1+3) má třiatřicet let, mezi juniory už nepatří ani Adam Dlouhý (2+1) ani Ladislav Bittner (0+1). Z nadějných hráčů, kteří jednou mohou uspět třeba i na draftu NHL (jako v červnu Lukáš Pařík a Michal Teplý – oba loni v Benátkách nastoupili), lze zmínit třeba Ondřeje Chrtka (3+1).

Letošní ročník by po letech ale mohl změnu přinést, klub je zatím na solidní sedmé pozici. Nejprve byl sice vynulován Litoměřicemi (0:4), poté ale přehrál Slavii (3:1) a vyšlápl si dokonce i na favority soutěže Jihlavu a Motor. Oba dva skolil v nájezdech poměrem 5:4. Všechny zápasy odchytal Matěj Žajdlík, který roste ve spolehlivého brankáře.

Chance liga, 5. kolo
Přerov – Benátky n/J

2. místo
umístění v tabulce
7. místo
4 – 3 – 1 – 0 – 0 (22:7) 11
statistiky základní části
4 – 1 – 2 – 0 – 1 (13:13) 7
Ústí – Přerov 1:7
poslední zápasy
Benátky – Č. Budějovice 5:4sn
Roman Pšurný 8 (6+2)
Jakub Navrátil 8 (1+7)
nejproduktivnější hráč
Ondřej Chrtek 4 (3+1)
Ondřej Buchtela 4 (2+2)
Daniel Špaček 4 (1+3)
Roman Pšurný (6 gólů)
nejlepší střelec
Ondřej Chrtek (3 góly)
Jakub Navrátil (7 asistencí)
nejlepší nahrávač
Daniel Špaček (3 asistence)
Jakub Kubeš 7 (2+5)
nejproduktivnější obránce
Ondřej Buchtela 4 (2+2)
Jiří Krisl (31 TM)
nejtrestanější hráč
Radek Duda (10 TM)
Michael Petrásek (90,14 %)
Lukáš Klimeš (100,00 %)
úspěšnost brankářů
Matěj Žajdlík (91,39 %)
21 / 7 / 33,33 %
přesilovky
počet / góly / úspěšnost
22 / 4 / 18,18 %
14 / 2 / 85,71 %
oslabení
počet / góly / úspěšnost
26 / 5 / 80,77 %