ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Jihlava - Přerov (středa 17:30) | JUNIOŘI: Přerov - Šumperk 3:4 (SN) | DOROST: Přerov - Vítkovice (ODLOŽENO)

Zubři představují nové brankáře, v Přerově budou působit Daniel Dvořák a Martin Holík

Zubři představují nové brankáře, v Přerově budou působit Daniel Dvořák a Martin Holík
P ř e r o v – Skládání soupisky pro nadcházející sezonu Chance ligy pokračuje dál. Po hráčích v poli nyní Zubři už odhalují také jména na brankářských postech, kde si v loňském nedohraném ročníku skvěle počínali Lukáš Klimeš s Michaelem Petráskem. V modrožlutém dresu se nově představí mladí gólmani - dvacetiletý Daniel Dvořák a jednadvacetiletý Martin Holík.
Pro prvního z noviců, Daniela Dvořáka, není Chance liga neznámou. Její chuť již okusil před dvěma lety v dresu Litoměřic a v loňské sezoně hájil barvy hanáckého rivala Zubrů – Prostějova.

Na premiéru v extralize nadějný odchovanec hradeckého Mountfieldu čeká, zato reprezentačních akcí už má za sebou spoustu. Mezi jeho největší úspěchy patří druhé místo na Hlinkově memoriálu v Břeclavi, ve výběru do 19 let pak zazářil na World Junior A Challenge a stříbrnou placku vybojoval na Turnaji čtyř zemí dvacítek v ruském Permu, kde byl navíc vyhlášen nejlepším brankářem.

„O Přerovu se dlouhodobě všude ví, že tady je výborný přístup. K hráčům, fanouškům, ke všem. S hráči pracuje suprově. Bral jsem to jako výbornou možnost se po minulé sezoně zvednout,“ podotkl Daniel Dvořák.

Druhým gólmanem je o rok starší Martin Holík. Odchovanec Hodonína prožil dorostenecká a částečně i juniorská léta v Kometě Brno. Poté zamířil do druholigového Pelhřimova a vloni oblékal dres Havlíčkova Brodu. V Kotlině patřil mezi opory, odchytal 30 zápasů a další tři přidal v nedohraném play-off.

V prvoligových vodách se dosud nepohyboval. Na Hané jej tedy čeká velká výzva. „Je to pro mě obrovský posun nahoru, ale jsem za něj moc rád. Přerov si v Chance lize vede pravidelně velmi dobře, takže věřím, že budeme hrát pěkný hokej, který bude těšit fanoušky a návštěvy na stadionu budou co nejvyšší. Na ně se moc těším,“ řekl Holík.

Oba nováčky přerovského týmu spojuje jméno Jiřího Sklenáře. Dvořák pod taktovkou trenéra zubřích gólmanů působil v reprezentaci, Holík zase v brněnské Kometě. „Je to výborný trenér. Spolupráci s ním si nemohu vynachválit. Všechno má dokonale propracované, ať už jde o přípravu na tréninky, na zápasy nebo rozbory situací na videu. Jeho pomoc je pro nás brankáře obrovské plus,“ dodal Martin Holík.

„V loňské sezoně jsme měli na první ligu nadstandardní brankářskou dvojici Petrásek - Klimeš, která nastavila laťku hodně vysoko. Do další sezony jsme byli nuceni řešit úplně novou brankářskou dvojici. Představa nás trenérů je pracovat s hráči, kteří se chtějí neustále posouvat a zlepšovat. Proto jsme se domluvili s Dvořkou a Holasem, kteří jsou věkem mladší kluci, ale oba už budou začínat třetí sezonu v seniorském hokeji,“ řekl Jiří Sklenář, trenér brankářů HC ZUBR Přerov.

Kromě Dvořáka a Holíka může svatyni Zubrů znovu střežit i Lukáš Klimeš. Nejlepší brankář posledních dvou sezon Chance ligy se sice vrátil do Brna a popere se o pozici druhého gólmana v Kometě, ale do Přerova má vyřízeny střídavé starty.