Zubři potřebují body jako sůl, podaří se jim v sobotu doma zastavit rozjetou Jihlavu?

P ř e r o v – Ani střetnutí na ledě předposledního Mostu Zubrům žádné body nevyneslo, a tak se dál propadají tabulkou níž a níž. Sedm proher za sebou je sneslo ze čtvrtého až na dvanácté místo. Je tedy nejvyšší čas opět soupeřům začít brát body a vzdálit se ode dna tabulky. Měsíc říjen Hanákům vůbec nepřeje, četnou marodkou oslabený tým ale teď má další šanci prolomit sérii nezdarů. Duel s Jihlavou začne v 17:00.
HC ZUBR Přerov - HC Dukla Jihlava
sobota 24.10. 17:00

Jihlava razí cestu do Přerova vůbec poprvé. Sobotní soupeři se však utkali už ve čtvrtém kole, kdy Zubři jako hosté zdolali domácí Jihlavu po nájezdech 3:2. Po první třetině byl výsledek poměrně nepříznivý. Jihlava vedla 2:0. Avšak během druhé periody náskok ztratila díky trefám Pšurného a Procházky. Po bezbrankové třetí třetině a prodloužení se šlo až do nájezdů. V disciplíně štěstí pak bonusový bodík vystřelil Přerovanům Sikora.

To byla pro Duklu první prohra v sezoně. Za vyučenou jim pak dali ještě kladenští Rytíři (1:3) a hokejisté Benátek (2:4). Tým z hranic Moravy a Čech následně střídal výhry a prohry. Ve třináctém kole však Jihlava nastartovala zatím parádní sérii. Napřed si doma poradila s Havířovem (2:0) a vypráskala Litoměřice (10:1). Minulou sobotu tak tak udržela vedení a přivezla z Ústí výhru 4:3. Zatím poslední odehraný zápas byl také za tři body, hladce skolila Šumperk (7:3).

V sobotu se tak utkají mančafty v rozdílných situacích. Přerov svazuje rozsáhlá marodka, což vykazuje sedm proher v řadě. Oproti tomu červenožlutá Dukla se veze na vlně tříbodových výher, která zatím čítá čtyři zápasy. "V Mostě jsme dvě třetiny odehráli velice slušně. Jedna nám ale naopak nevyšla a kvůli ní jsme nebrali žádný bod. Kluci už to mají v hlavách, ale věříme, že s Jihlavou doma už tu sérii porážek zlomíme. Bez bojovnosti a nasazení to však nepůjde. Abychom bodovali, tak potřebujeme odehrát koncentrovaně všechny tři třetiny a na hře se musí podílet všichni hráči," řekl trenér Vladimír Kočara.

Hlavní nebezpečí pro MEO budou představovat zejména útočné formace Kohout, Seman, Diviš a Důras, Skořepa, Anděl. První útočná formace zvládla dohromady nastřádat 33 kanadských bodů a jejich následovníci v druhé formaci pak o 2 body méně. Přetrhne se v sobotu na Hané přerovská série proher a jihlavská vítězná jízda?

Sestavy soupeřů v posledních zápasech

HC ZUBR Přerov: Slovák (41. Klimeš) – Chmelíř, Grof, Pala, Sedlák, Běhal, Dujsík – Procházka, Pšurný, Dostálek – Mrázek, Sikora, Stoklasa – Goiš, Matai, Popelka – Š. Kratochvíl, Šebek, Hrazdira

HC Dukla Jihlava: Škarek – Štebih, Šafář, Kaláb, Dundáček, Šimek, Zadražil, Dobrovolný – Kohout, Seman, Diviš – Důras, Skořepa, Anděl – Březina, Melenovský, Jícha – Alekseev, Gríger, Harkabus