Zubři po boji skolili Sokolov a první část Chance ligy zakončili na druhém místě

P ř e r o v – Poslední zápas před rozdělením tabulky druhé nejvyšší soutěže hokejisté Přerova zvládli. Na domácím ledě si poradili s houževnatým Sokolovem 3:1. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře museli otáčet skóre, po první třetině totiž prohrávali. Jako klíčová se ukázala přesilovka zkraje třetí periody, podruhé během večera se trefil Roman Pšurný a zajistil Zubrům kýžené vedení. To ještě v závěru navýšil Šimon Kratochvil. MEO od září za třicet hracích kol nasbírala 61 bodů a do bojů o play-off vstoupí jako druhý tým lepší osmičlenné skupiny.
30.kolo, sobota 7.12.2019
HC ZUBR Přerov - HC Baník Sokolov
3:1
(0:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 23. Pšurný (Popelka, Dvořák), 42. Pšurný (Berger, Popelka), 57. Š. Kratochvil (Zbořil, M. Kratochvil) – 20. Kverka (Vracovský, Osmík). Rozhodčí: Kašík, Cabák – Hanzlík, Kučera. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1446. Střely na branku: 35:25. Zblokované střely: 12:11. Vhazování: 44:21. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
Petrásek – Černý, Krisl, Zbořil, Hrabal, Šnajnar, Weinhold – Navrátil, Pšurný, Popelka – Plášek, Berger, Moučka – Š. Kratochvil, M. Kratochvil, Goiš – Dvořák, Süss, Indrák – Kočica
Haas – Vodička, Přindiš, Michálek, Rulík, Šafář, Pařízek, Kadeřávek – Švec, Zadražil, Kovařík – Osmík, Kverka, Vracovský – Kuběna, Vrána, Rohan

Zubrům mohl zařídit vedení Berger, sám před Haasem ale neuspěl. Po pravém křídle se prohnal Šimon Kratochvil, ani on ovšem hostujícího gólmana nepokořil. Hru na obou stranách kouskovaly nepřesnosti, Šafářovo vyloučení domácí nepotrestali. Dobrou teč Moučkova nahození předvedl najetý Plášek, puk šel těsně vedle. Gól nakonec první třetina přece jen přinesla, v přesilovce Sokolova vyplaval kotouč k Jaromíru Kverkovi a ten ho 2,5 sekundy před sirénou zametl za marně se natahujícího Petráska.

Přerov srovnal krok ve 23. minutě. Popelka nahrál před branku Romanovi Pšurnému, jenž tísněný protihráčem zakončil mimo dosah Haasovy vyrážečky. Baník kontroval šancí Zadražila, Petrásek jeho pokus zblízka zachytil na vestě. Hostující obrana pak odolala náporu Pláška a střelám Moučky a Černého. Při ráně Süsse šikovně clonil Indrák, Haas přesto zasáhl lapačkou. Se závěrem druhé části přišel tentokrát výrazný moment na straně domácích, Moučka při ponechané výhodě orazítkoval břevno.

Do třetího dějství si Hanáci přenesli početní výhodu a dokázali v ní udeřit. Z pravého kruhu prostřelil Haase Roman Pšurný a zaznamenal svou druhou trefu v utkání. Když se první centr Přerovanů dral za hattrickem, fauloval jej Kuběna. V přesilovce oslovil Popelka Bergera, ten ovšem mířil jen do brankáře. Ještě blíž ke skórování byl Goiš, v poslední desetiminutovce o pár čísel minul levou šibenici. Na druhé straně se v slibné střelecké pozici zjevil Kverka, na Petráska si však nepřišel. V 57. minutě se znovu radovali Zubři, po povedené akci donutil Haase kapitulovat Šimon Kratochvil. MEO porazila Sokolov 3:1.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Hráče jsme upozorňovali, že byť má Sokolov z venkovních zápasů statistiky, jaké má, zápasy ztrácí o gól či o dva. Bylo to vidět. Baník předvedl sympatický, bruslivý výkon. Minimálně v první třetině jsme s jeho hrou měli problémy. Naštěstí jsme ubránili jeho šance a pak rozhodli.

Karel Mlejnek (HC Baník Sokolov): V první třetině jsme byli lepším týmem, bohužel se nám ale nepodařilo dát více branek. Ve druhém dějství převzali otěže utkání domácí, tato část však nerozhodla. Hráli jsme organizovaně, nicméně ve třetí třetině Přerov rozhodl v přesilovce. Byl to klíčový moment duelu.