INFORMACE K PRODEJI PERMANENTNÍCH VSTUPENEK |  Aktuální počet prodaných permanentek: 336 (stav k 9.7.)

Zubři odtajnili nové trenérské duo. Vladimír Kočara pokračuje, asistentem je Jakub Grof

Zubři odtajnili nové trenérské duo. Vladimír Kočara pokračuje, asistentem je Jakub Grof
P ř e r o v – Realizační tým A-mužstva pro nadcházející sezonu Chance ligy znají přerovští Zubři. Hlavním trenérem zůstává Vladimír Kočara. Jako asistent s ním bude spolupracovat nové jméno – bývalá opora přerovské obrany Jakub Grof. Ve funkci trenéra brankářů a videotrenéra pokračuje Jiří Sklenář. Nemění se ani obsazení pozic vedoucího mužstva, kustodů, fyzioterapeuta a týmového lékaře.

Přerovské hokejisty bude i nadále trénovat Vladimír Kočara. Na lavičku účastníka Chance ligy se postavil letos v lednu, kdy nahradil odvolaného Kamila Přecechtěla. Zásadní cíl splnil, hanácký celek dovedl do play-off. Zubři pod ním bodovali hned ve 14 z posledních 17 kol základní části a v tabulce se vyšplhali na pátou pozici. Tím vyrovnali své umístění z loňska, přičemž nasbírali o sedm bodů více (v loňské sezoně se hrálo o čtyři kola méně – pozn. red.).

„Pokračování Vladimíra Kočary byla pro nás priorita. Chtěli jsme, aby zůstal v nějaké pozici také u A-týmu a nakonec se nám to i díky skvělé spolupráci všech trenérů u mládeže podařilo. Laďa bude po úspěšném konci sezony pokračovat další rok v pozici hlavního trenéra,“ okomentoval Kočarovo pokračování na trenérském můstku Pavel Hanák, sportovní manažer Zubrů.

Ke Kočarovi přivedli Přerovští nového asistenta. Stal se jím koučův bývalý svěřenec Jakub Grof. Ten ukončil svou bohatou hráčskou kariéru, ve které nasbíral téměř 200 startů v extralize a přes 450 zápasů o soutěž níž. Fanoušci MEO si jej pamatují především jako obránce s výbornou střelou, kterou se v modrožlutém dresu prezentoval v sezoně 2015/16. V následujícím ročníku odehrál Grof za Přerov vinou zranění jen devět zápasů, po dohodě s klubem se nakonec přesunul do Německa. Naposledy působil v polském Jastrzebie.

„Kuba od nás obdržel nabídku na práci v klubu. Rozhodl se ji vyslyšet a ukončil aktivní kariéru. Bude působit jako asistent Vladimíra Kočary u áčka a část práce bude mít i u mládeže. Má obrovské hráčské zkušenosti, je to velmi známé hokejové jméno a navíc náš klub dobře zná ze svého působení, takže nejde do cizího prostředí. Věříme, že pro klub i pro fanoušky je to super zpráva. S novým trenérským tandemem už jsme hned začali pracovat na tvorbě kádru pro další rok,“ řekl k angažování nového asistenta trenéra Pavel Hanák.