Zubři naplno ukázali srdce bojovníků. Ve středu musejí vyhrát, jinak jim skončí sezona

P ř e r o v – Ze všech sil se hokejisté Přerova snažili snížit nepříznivý stav čtvrtfinálové série play-off Chance ligy s Porubou. V prvním utkání na ledě ambiciózního slezského protivníka je od výhry skutečně nedělilo mnoho. V samostatných nájezdech se ale nakonec radovali Ostravané, což znamená, že Zubři v bojích o postup do semifinále prohrávají momentálně 0:3 na zápasy. Pokud tak nechtějí dopustit konec sezony, musejí ve středu Porubu porazit.
HC RT TORAX Poruba - HC ZUBR Přerov
středa 24.3. 17:30
RT TORAX Poruba

Čtvrtfinále play-off mezi třetím a šestým týmem tabulky základní části Chance ligy se v úterý přesunulo do třetího největšího města České republiky. Porubě ve 27. minutě zařídil (poněkud šťastným gólem) vedení útočník se zkušenostmi z NHL Petr Kanko (v sérii 1+1), Přerov ale za minutu a 32 sekund vyrovnal zásluhou Jana Štefky (1+0). Jeden gól na každé straně padl také ve třetí třetině. Zubři nejprve svému sokovi odskočili, když se povedeným a hlavně úspěšným průnikem prezentoval Jan Süss (2+1). Domácím však na smazání přerovského náskoku stačilo pouhých 45 sekund, poté se počtvrté během série prosadil obránce Dušan Žovinec (4+1).

V prodloužení se skóre nezměnilo a ke slovu tak musely přijít samostatné nájezdy. V nich hostující Hejcman a Číp nastřelili brankovou konstrukci. Zato Poruba si znovu pomohla trefou z kategorie šťastných. Zakončení zadáka Šimona Szathmáryho se od výstroje skvěle chytajícího Michala Postavy odrazilo do vzduchu, narýsovalo oblouček, dopadlo na led a mezi betony gólmana Zubrů prošlo do sítě. Za Hanáky záhy odpověděl Lukáš Forman (0+1), o další (a také už jediný) přesný zásah se ovšem postaral finský snajpr ve službách Poruby Markus Korkiakoski (1+2).

Modrožlutí nicméně na půdě RT TORAX ARENY nechali všechno. Svěřencům trenérů Karla Suchánka a Davida Moravce nedali třetí vítězství v sérii rozhodně zadarmo. Další porážku už si však MEO nemůže dovolit. V opačném případě mu skončí sezona. „Tým má morální sílu a věří si. Nachystáme se tak, abychom sérii vrátili do Přerova. Věřím, že se štěstí otočí na naši stranu a série bude ještě dlouhá," řekl po úterním duelu hlavní kouč Zubrů Vladimír Kočara.

Pokud by Přerov ve středu v Ostravě uspěl, vrátila by se série na jeho stadion. Pátý zápas by se uskutečnil v pátek od 17 hodin. Případné šesté střetnutí by se poté hrálo v Porubě a sedmá – a poslední – bitva znovu na Hané.

Permanentkáři mohou streamy sledovat zdarma

Všichni majitelé permanentních vstupenek na domácí zápasy Zubrů mají nárok na bezplatné sledování živých přenosů z Chance ligy prostřednictvím Hokejka TV. Potřebují k tomu šestimístný kód na zadní straně své permanentky. Pokud se již registrovali, nemusejí podnikat žádné další dílčí kroky a mohou pokračovat ve sledování. Více informací se dočtete ZDE