Zubři na Porubu ani na čtvrtý pokus nevyzráli a odehráli poslední zápas sezony

O s t r a v a – Play-off Chance ligy trvalo pro hokejisty Přerova pouze čtyři střetnutí. Hanáci prohráli středeční souboj na ledě Poruby 1:2, což pro ně znamená konec sezony. V Ostravě sice vedli, když se poprvé ve čtvrtfinálové sérii prosadil Dostálek. Domácí nicméně skóre otočili. O vyrovnání se postaral Szathmáry a rozhodující gól vstřelil deset minut před koncem v přesilovce Špaček. Vyřazovací fáze tak pro Zubry dopadla nepříznivě, Porubě podlehli 0:4 na zápasy.
ČF4, středa 24.3.2021
HC RT TORAX Poruba - HC ZUBR Přerov
2:1
(0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 39. Szathmáry (Kozák, Korkiakoski), 50. Špaček (Jáchym, Kozák) – 36. Dostálek (Doležal, Suhrada). Rozhodčí: Doležal, Ondráček – Polák, Zídek. Vyloučení: 5:7, navíc Krisl (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 33:35. Zblokované střely: 10:23. Vhazování: 31:38. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Foltán – Slavík, Žovinec, Szathmáry, Urbanec, Kozák, Voráček – Korkiakoski, Toman, Endál – Pořízek, Raška, Brodek – Sikora, Jáchym, Stloukal – Kanko, Hudeček, Hotěk
Postava – Dluhoš, Forman, Zbořil, Kubeš, Krisl, Suhrada, Mlčák – Dostálek, Pšurný, Doležal – Číp, Hejcman, Süss – Štefka, Dvořák, M. Svoboda – Macuh, Indrák, Goiš

Zkraje utkání putoval na trestnou lavici Hejcman. V přesilovce Poruby Postava vyrazil střelu Szathmáryho, dorážka Rašky šla nad branku. Ve velké šanci se v desáté minutě ocitl Indrák, odkrytou klec ale netrefil. Krátce před pauzou našel Žovinec najetého Stloukala, jeho vyloženou možnost skvěle zastavil Postava.

Ani jeden tým se nechtěl dopustit chyby. Skórovat mohl znovu Stkoukal, po chytré přihrávce od modré čáry ale Postavu mezi betony neprostřelil. Po skončení přerovské početní výhody oslovil Kanko Žovince, který z levé strany o kousek minul. Ve 36. minutě udeřili Zubři, Pšurný clonil před brankou a od modré čáry propálil Foltána Vlastimil Dostálek. Domácí ještě do přestávky odpověděli, Kozákovu ránu dorazil do sítě Šimon Szathmáry.

Do třetí třetiny si Poruba přenesla přesilovku, nebezpečné závary před Postavou však nevyužila. Na druhé straně nepotrestal zaváhání defenzívy ostravského celku Štefka. Slezanům pomohlo k druhé trefě vyloučení Dvořáka, Korkiakoskiho nabídku tečoval za Postavova záda Marek Špaček. Početní převahu si zahráli také hosté, v největší šanci se ale paradoxně objevil domácí Stloukal. Přerov už vyrovnat nedokázal a čtvrtfinálová série i sezona pro něj skončila.

David Moravec (HC RT TORAX Poruba 2011): Jsme rádi, že jsme dokázali postoupit bez ztráty kytičky, což je velice důležité. Nabereme totiž síly, vyléčíme šrámy a nastřelené končetiny po puku. Byl to velmi náročný zápas plný osobních soubojů. Musím smeknout klobouk dolů před všemi hráči a my jdeme vyhlížet dalšího soupeře.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Hodnotí se mi to těžko, protože to je čtvrtá prohra a víme, kde to začalo. Nedokázali jsme se s tím vyrovnat, ale věříme, že pro nás a naše hráče je to nesmírně důležité. Budou o tuto zkušenost bohatší a pomůže jim to do budoucích kariér. Na závěr bych chtěl soupeři pogratulovat k vítězství.