ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín (sobota 17:00) | JUNIOŘI: Přerov - Písek (neděle 13:30) | DOROST: Poruba - Přerov (ODLOŽENO)

Zubří mládež hlásí posilu do trenérských řad, v Přerově opět působí Lukáš Zmeškal

Zubří mládež hlásí posilu do trenérských řad, v Přerově opět působí Lukáš Zmeškal
P ř e r o v – O nového člena se rozrostl trenérský tým mládežnických hokejistů Přerova. Na východ Hané se vrátil Lukáš Zmeškal, jenž zde nedávno nastupoval v juniorce a také A-týmu. Jednadvacetiletý rodák ze Zlína aktuálně studuje na Univerzitě Palackého v Olomouci, pod střechou MEO Arény udílí pokyny dětem z ročníků 2013 a 2014.

„Trenérský tým mládeže bylo potřeba posílit. Myšlenka se zrodila už v loňské sezoně, ale covid ji přerušil. Chceme zapojovat mladé trenéry a nakonec nám z toho vykrystalizoval Lukáš Zmeškal. V předešlých letech nám pomáhal s juniorkou, zahrál si i několik zápasů za A-tým,“ řekl sportovní manažer mládeže Zubrů Vladimír Kočara. „Lukáš projevil touhu trénovat. V Olomouci studuje vysokou školu a dostává šanci. Uvidíme, jak se s tím popasuje, zatím jsme spokojení. Věnovat se bude hlavně nejmladším kategoriím – letos klukům z ročníků 2013 a 2014,“ informoval.

„Nemůžu s dočkat, je to pro mě další výzva. Doufám, že se jí zhostím dobře,“ usmál se nový přerovský trenér, pro kterého jde o premiérové angažmá v kariéře. „Je bezva, že prostředí přerovského klubu znám a dokážu se v něm orientovat. Jsem moc rád, že mohu předávat své zkušenosti dětem,“ prozradil.

Zmeškal prošel mládežnickými kategoriemi zlínských Beranů. Poté se přesunul do Znojma, kde si vyzkoušel juniorskou obdobu mezinárodní EBEL (současné bet-at-home ICE Hockey League). Přerov posílil v roce 2018 a v DHL Extralize juniorů za něj odehrál 48 zápasů s bilancí 17 branek a 21 asistencí. Ve stejné sezoně oblékl modrožlutý dres i v pěti utkáních Chance ligy.

K tahounům juniorky se znovu zařadil v následujícím ročníku. S 71 kanadskými body a 40 góly byl dokonce nejproduktivnějším hráčem a nejlepším střelcem základní části REDSTONE Extraligy juniorů (druhé nejvyšší soutěže). Dalších osm bodů (7+1) přidal ve vítězném čtvrtfinále play-off proti Písku, vyřazovací boje však hokejový svaz předčasně ukončil kvůli pandemii koronaviru. Mezi profesionály zaznamenal důrazný útočník, který se nebál bitek, dalších šest startů.

Za Zubry ještě loni v létě nakoukl do prestižního Generali Česká Cupu, když na Zimním stadionu Luďka Čajky zasáhl do posledního duelu skupiny D proti Zlínu. Od roku 2020 patří Zmeškal do kádru hokejového týmu Univerzity Palackého v Olomouci. V hanácké metropoli studuje na Fakultě tělesné kultury obor Aplikované pohybové aktivity. „Trenérská profese se mi ke škole hodí. Také proto jsem se rozhodl šanci trénovat v Přerově využít,“ doplnil Lukáš Zmeškal.