Zubři loupili v Edenu. Proti Slavii udrželi vedení o gól a pokořili ji potřetí v sezoně

P r a h a – Hokejisté Přerova v letošní sezoně na pražskou Slavii umí. Potvrdili to v zápase 32. kola Chance ligy, ve kterém zvítězili v Edenu 3:2. Zubři proti sešívaným ani jednou neprohrávali. Nejprve vedli 1:0, pak 2:1 a začátku druhé třetiny zvýšil Tomi na 3:1. Domácí celek krátce před druhou přestávkou snížil na rozdíl jediné branky, byla to však poslední změna ve skóre. Těsný náskok Přerovští uhájili, Slavii zdolali potřetí v řadě a nadělili si dodatečný dárek k Mikuláši. Byť se tentokrát nikdo ze zubřích nositelů světcova jména neprosadil.
32.kolo, sobota 8.12.2018
HC Slavia Praha - HC ZUBR Přerov
2:3
(1:2, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Brož (Barák), 40. Vlček (Duda, Hrdinka) – 8. Sikora (Popelka, Novotný), 20. Š. Kratochvil (M. Kratochvil), 21. Tomi. Rozhodčí: Luczków, Grech – Kotlík, Doležal. Vyloučení: 6:7, navíc Sýkora (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1226. Střely na branku: 26:32. Zblokované střely: 9:5. Vhazování: 30:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.
Honzík – Duda, Novák, Drtina, Hrdinka, Barák, Hejda, Steinocher – Krejčík, Šagát, Ondráček – Šmerha, Kverka, Kubica – Brož, Vlček, Veselý – Heldák, Kohút, Furch
Klouček – Zbořil, Novotný, Malina, Čáp, Pala, Černý, Pohl – Sikora, Pšurný, Popelka – Doležal, Sýkora, Tomi – Goiš, Hejcman, M. Kratochvil – Procházka, Š. Kratochvil

Souboj dvou týmů, kterým se v posledních kolech příliš nedařilo, se odehrál v Edenu, kam zavítal Přerov. Ten zvládl oba předchozí vzájemné zápasy a uspět chtěl i ve 32. kole.

Vyrovnaná první třetina nabídla celkem tři góly. Přerov se dostal ve Vršovicích do vedení v osmé minutě. Popelka vybojoval v rohu pásma kotouč. Přihrávku do tandemu pak skvěle zúročil zakončující Marek Sikora, který se trefil přesně k levé tyči.

Slavia ale už za čtyřiatřicet vteřin vyrovnala. Barák perfektně vytřel led se Sýkorou a po rychlé dorážce se z premiérové trefy v Chance lize radoval osmnáctiletý Jaroslav Brož, jemuž se povedlo trefit poloodkrytou klec.

Zubři gólově orámovali první přestávku. Nejprve pětadvacet vteřin před sirénou skóroval po rychlé spolupráci se svým bratrem Šimon Kratochvil. Ten si výborně počkal na pohyb brankáře a trefil se přesně k tyči.

Záhy po rozběhnutí druhé třetiny pak využil chyby v obraně sešívaných Vojtěch Tomi, který se tak po svém příchodu z Poruby poprvé zapsal do střelecké listiny. Vítkovický odchovanec se prezentoval parádní ranou do horního růžku.

Osm vteřin před koncem druhé části pak projel Filip Vlček přes celé kluziště a své parádní sólo zakončil chytrým obloučkem přes klečícího Kloučka.

Slavii se již ale vyrovnat nepovedlo, a to ani při hře bez brankáře. Přerov tak zvládl i třetí vzájemný zápas a po jednozápasové odmlce naplno bodoval, naopak Slavia padla potřetí v řadě.

Miloš Říha mladší (HC Slavia Praha): Měli jsme dobrý nástup do utkání, ten jsme bohužel nevyužili a museli jsme celý zápas znovu dotahovat, což je vždy velice těžké. Průběh utkání byl vyrovnaný. Bohužel jsme nic nevytěžili ze závěrečného tlaku. Dostáváme laciné góly po individuálních chybách a to nás sráží.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Už v první třetině jsme se prezentovali aktivní hrou a odskočili jsme soupeři ve skóre. Ve druhé třetině jsme nevyužili šanci na rozhodnutí a celý zápas to zdramatizovalo. Všichni podali dobrý výkon, zejména brankář Milan Klouček. Velký dík patří také fanouškům, kteří dorazili v hojném počtu.