ONLINE >>> MUŽI: Přerov - Slavia Praha 4:2 | JUNIOŘI: Přerov - Vsetín 3:7 | DOROST: Olomouc - Přerov (ODLOŽENO)

Zubři hlásí další novou tvář v týmu, ze Slavie přichází útočník Tomáš Doležal

Zubři hlásí další novou tvář v týmu, ze Slavie přichází útočník Tomáš Doležal
P ř e r o v – V posledních zápasech Zubři nebojují jen se soupeři, ale také s marodkou, na kterou přibyl po středečním utkání v Havířově útočník Karel Plášek. I z tohoto důvodu přichází na Hanou další nová tvář - sedmadvacetiletý útočník Tomáš Doležal. V Přerově bude působit formou měsíčního hostování z pražské Slavie a s možnou opcí do konce sezony.
Útočník Tomáš Doležal je odchovancem pražské Slavie. V Edenu prošel všemi mládežnickými kategoriemi a pravidelně se účastnil reprezentačních akcí. V sezoně 2009/10 si připsal první starty mezi seniory. Působil v tehdy prvoligovém Havlíčkově Brodě a stejnou soutěž si zahrál také za Litoměřice, Beroun a Most. V extralize odehrál 66 zápasů. Převážnou část v dresu Slavie Praha a poté i v Litvínově. Letos s bilancí šesti gólů a devíti asistencí nastoupil za Kobru Praha.

Otcem Tomáše Doležala je Jiří Doležal, bývalý reprezentant, který na Mistrovství světa získal čtyři bronzové medaile a účastnil se i Kanadského poháru v roce 1987.

"Nepříjemně se nám rozšiřuje marodka, v utkání s Havířovem se zranil i Karel Plášek. K dispozici teď nebude ani Honza Berger. Zlín nám bohužel už nepustí Michala Popelku a Šumperk Luboše Kovaříka a navíc jsme po odchodu Gregora Koblara chtěli přivést jednoho útočníka," řekl sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.

"Nabídek jsme měli více, ale nakonec jsme si vybrali právě Tomáše Doležala. Hodí se nám do kádru typově i povahově. Samozřejmě jsme se museli dívat i na finanční stránku. S Tomášem jsme se na podmínkách domluvili během chvíle a navíc měl obrovský zájem hrát za Přerov. Jsme dohodnuti na měsíčním hostování, ale pevně věřím, že využijeme opci a zůstane u nás až do konce sezony," doplnil Hanák.

Pokud se vše podaří administrativně dořešit, nastoupí útočník Tomáš Doležal už do sobotního utkání, ve kterém Zubry čeká budějovický Motor.