ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Jihlava - Přerov (středa 17:30) | JUNIOŘI: Přerov - Šumperk 3:4 (SN) | DOROST: Přerov - Vítkovice (ODLOŽENO)

Zubři doplňují obranu i útok, na Hanou přicházejí Martin Weinhold a Milan Davídek

Zubři doplňují obranu i útok, na Hanou přicházejí Martin Weinhold a Milan Davídek
P ř e r o v – S koncem ledna se uzavírá pohyb hráčů mezi kluby, které tak mohou udělat poslední změny na svých soupiskách před finišem sezony. Přerov závěru přestupního termínu využil a přivedl do svého týmu dvojici nových tváří. Nástup do služeb Zubrů hlásí jednadvacetiletý obránce Martin Weinhold a o rok mladší útočník Milan Davídek (na úvodní fotografii). Oba v letošní sezoně oblékali dres ústeckého Slovanu. Středeční zápas ale naopak uzavře přerovské působení obránce Jiří Krisla.
Obránce Martin Weinhold je odchovancem pražské Slavie, od sezony 2014/2015 však jeho kariéra souvisela především s karlovarskou Energií. V lázeňském městě hrál za juniorku, ale nakoukl i do nejvyšší soutěže. Na kontě má 13 extraligových startů. Už od dorostu se navíc pravidelně zúčastňoval akcí reprezentace. V první lize startoval za Karlovy Vary, které vloni slavily návrat mezi elitu, a dále za Kadaň a letos za Ústí nad Labem (37 zápasů, 2+7).

Spojení s Karlovými Vary má i druhý nový člen týmu Zubrů, útočník Milan Davídek. S hokejem začal v pražské Kobře a přes Spartu pak putoval právě do Energie, kde odehrál 25 zápasů mezi elitou. Také on byl stabilním článkem mládežnických reprezentací a v letošní sezoně patřil do kádru Slovanu (37 zápasů, 4+8).

„Potřebovali jsme na závěr sezony doplnit soupisku. Vzhledem k tomu, že se bohužel loučí Jirka Krisl a Mikuláš Pohl se teprve vrací po operaci slepého střeva k tréninku, navíc se zachraňuje naše juniorka, takže Kubu Navrátila budeme využívat v obou kategoriích, hledali jsme obránce i útočníka," přiblížil sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.

„Martin Weinhold dobře bruslí, a je to pravák. Do útoku přichází Milan Davídek, což je typ hráče, který by nám měl pomoci v předbrankovém prostoru. Oba jsou to mladí hráči s příslibem do budoucna a mají šanci se u nás ukázat. Věříme, že nám pomohou ve zbytku sezony a že se prosadí, třeba jako loni v tuto dobu Robert Černý," představil Hanák nové tváře.

Přerovská mise naopak končí obránci Jiřímu Krislovi. Důrazný zadák se po měsíčním hostování vrací k Rysům do Frýdku-Místku. Středeční duel s Kladnem bude jeho posledním v přerovském dresu. „O Jirku jsme hodně stáli. Šel k nám na měsíc s opcí do konce sezony, kterou jsme chtěli využít. Frýdek se však rozhodl, že si ho i kvůli marodce, kterou ve svém týmu má, stáhne zpět. Nedá se nic dělat, Jirkovi musíme poděkovat. Odvedl u nás kus práce a splnil přesně to, co jsme od něj očekávali," dodal Pavel Hanák.

Obránce Martin Weinhold (v ústeckém dresu). Foto: 2x Aleš Bedlík (www.hokejkv.cz)