Zubři doma na vyrovnání nedosáhli, Kolínu stačily k výhře dvě trefy z první třetiny

P ř e r o v – Hokejisté Přerova se ve 35. kole Chance ligy zmohli na jediný gól a v domácím prostředí podlehli Kolínu těsně 1:2. Zubři brzy prohrávali, když po 39 sekundách inkasovali z hole Jankovského. Jejich ztrátu pak v polovině úvodního dějství zdvojnásobil Veselý, který nakonec rozhodl. Hanáci totiž navzdory snaze a závěrečné hře bez brankáře dokázali pouze snížit zásluhou kapitána Krisla. V tabulce klesli z devátého na desáté místo, s Kozly mají alespoň lepší bilanci vzájemných zápasů.
35.kolo, sobota 8.1.2022
HC ZUBR Přerov - SC Marimex Kolín
1:2
(0:2, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 51. Krisl (Kubeš, Král) – 1. Jankovský (Veselý, Piegl), 11. Veselý (Šafránek, Jankovský). Rozhodčí: Tvrdoň, Zavřel – Kučera, Měkýš. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 831. Střely na branku: 45:31. Zblokované střely: 17:10. Vhazování: 37:27. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Petrásek – Hrdinka, Kubeš, Krisl, Černý, Dluhoš, Ševčík – Jakub Svoboda, Herman, Jan Svoboda – Matěj Svoboda, Süss, Doležal – Goiš, Dvořák, Sloboda – Král, Indrák, Novák
Kuzněcov – Kukla, Piegl, Niko, Klodner, Váchal, Zorko – Veselý, Šafránek, Jankovský – Krejčík, Morong, Sklenář – Matyáš Svoboda, Matějček, Síla – Petržilka, Poppel, Zumr

Kolín, který v minulých dvou střetech vůbec neskóroval, otevřel skóre už po 39 vteřinách. Veselý zasekl pohyb na pravém kruhu a vystřelil na Petráska, který kotouč neudržel. Ke smůle Zubrů byl poblíž Václav Jankovský. Přerov byl ale v první třetině aktivnějším celkem. Velký tlak měl několikrát v mezikruží, Kozli však zvládli i oslabení a v 11. minutě slavili podruhé. Šafránek dobře atakoval domácí rozehrávku. Bekům uzmul puk a před brankou oslovil rovněž napadajícího Jana Veselého, který zblízka ranou do vinklu skóroval.

Na startu druhého dějství sehráli Zubři nedobrou přesilovku, to Kolín ve svojí výhodě ihned po buly zahrozil pálícím Krejčíkem. Přílišná sláva to ale později také nebyla, jelikož mu v rychlé protiakci unikal Doležal, na jehož pokus mířící do šibenice musel Kuzněcov hekticky tasit rameno. Přerované se tlačili za kontaktní brankou. Šancí, které by se gólu přiblížily, však bylo pomálu. Oba brankáři operovali s připraveností, ale také špetkou štěstí při tečích a odrazech. Do třetí třetiny se tak pokračovalo beze změny stavu.

Zubři zůstávali nadále ve své převaze, ta však ve výsledku pořád nic neznamenala. Petrásek žádnou práci neměl, to Kuzněcov si v utkání pořádně zachytal. Nulu ale i díky tomu, že vesměs na všechny střely viděl, stále držel. To se ovšem konečně změnilo v 51. minutě, když měl výhled zakrytý, čehož na modré využil prudkou střelou Jiří Krisl. Hanáci dále dotahovali, kolínská defenziva s pozorným Kuzněcovem však byla vždy na svém místě a Přerov už srovnat nedokázal. MEO tak třetí výhru za sebou nezapsalo.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Těžko se to hodnotí. Rozhodl vstup do utkání, který z naší strany nebyl dobrý. Pak to byla obrovská snaha a boj se soupeřovým vynikajícím gólmanem. Je to velká škoda. Po dvou vítězných zápasech jsme věřili, že opět uspějeme za tři body a trochu se posuneme dál. V každém případě jsme rádi, že nás povzbudili fanoušci, přestože důvod k oslavě branky měli jen jeden. Tak to ale někdy prostě je. Minule jsme byli v trochu opačné roli, byli jsme šťastnější. Nezbývá než se připravit na další utkání. A věřit, že dobře začneme a dobře i skončíme.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Vezeme z Přerova tři body, takže se nám zápas hodnotí velice dobře. Věděli jsme, že nás čeká obzvláště těžký soupeř, který se zvedá po nějakých nepříliš dobrých výkonech. Nás trochu postihla marodka, nějaká zranění, takže jsme nepřijeli úplně kompletní a přijeli jsme pracovat. Předvedli jsme tady tvrdou práci ve špinavých montérkách, kdy jsme na ledě nechali všechno a myslím si, že jsme byli po zásluze odměněni za tři body. Samozřejmě domácí do nás hodně tlačili, ale my jsme na ledě nechali všechno. Jsme za to nesmírně rádi. Tohle je jedna z cest, kterou musíme jít, abychom se vyhnuli jakýmkoli starostem se sestupem.