ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Litoměřice - Přerov 2:1 | JUNIOŘI: Přerov - Písek 3:4 | DOROST: Olomouc - Přerov 3:0

Zubři do konce sezony prodloužili s dvojicí opor, odchovanci Hrabalem a Svobodou

Zubři do konce sezony prodloužili s dvojicí opor, odchovanci Hrabalem a Svobodou
P ř e r o v – Dobrou zprávu přinášejí svých fanouškům přerovští Zubři. Do konce sezony Chance ligy 2020/21 se budou moci spolehnout na dva zkušené hráče, obránce Josefa Hrabala a útočníka Jakuba Svobodu. Přerovští odchovanci ve svém rodném městě prodloužili smlouvy. Dosud jim platily v případě pětatřicetiletého Hrabala do poloviny prosince, v případě třicetiletého Svobody do konce listopadu.

Oba hráči posílili Přerov před začátkem letošního soutěžního ročníku. Hrabal, který za A-tým Hanáků nastoupil i v osmi zápasech loňské sezony, se vrátil z anglického Sheffieldu, Svoboda z německého Ravensburgu.

Vítěz extraligy s Třincem z roku 2011 a loňský vítěz anglického poháru zaznamenal v dosavadním průběhu sezony tři branky a osm asistencí za jedenáct zápasů. Mistr druhé německé nejvyšší soutěže z roku 2019 v pěti utkáních třikrát skóroval. Vedle Zubrů pak naskočil také za extraligový Zlín, kde si během tří startů připsal dvě asistence.

„Jsme samozřejmě rádi, že takové hráče – navíc naše odchovance – tady můžeme mít i nadále. Tím, jaká je situace v zahraničí, jsme se s klukama domluvili, že budou pokračovat v Přerově. Samozřejmě s tím, že pokud přijde nějaká zajímavá nabídka, nebudeme jim bránit v odchodu. Kuba má stále vyřízené střídavé starty do Zlína, kterému bude pomáhat v extralize,“ sdělil sportovní manažer HC ZUBR Přerov Pavel Hanák.