ONLINE >>> MUŽI: Vítkovice - Přerov 1:0
>>> PRODEJ PERMANENTEK <<<     POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: CELKEM 560, PATRON 67 (stav k 30.7., 12:00)

Zubří áčko hlásí první jména na soupisce, z Plzně se vrací útočník Tomáš Sýkora

Zubří áčko hlásí první jména na soupisce, z Plzně se vrací útočník Tomáš Sýkora
P ř e r o v – Letní příprava hokejistů HC ZUBR Přerov je v plném proudu a stejným způsobem se teď také pracuje na posílení mužstva pro první ligu, kterou budou Zubři po dlouhých sedmnácti letech opět hrát. Tým koučů Petra Dočkala a Davida Kudělky už má aktuálně na soupisce dvě jména. Brankoviště bude i nadále střežit Martin Vojtek a do útoku se z extraligové Plzně vrací odchovanec Tomáš Sýkora.
MARTIN VOJTEK (profil hráče)
Brankář Martin Vojtek patřil k základním kamenům úspěšného týmu loňské sezóny a byl spolu s Jiřím Slovákem zcela jasně nejlepší dvojicí v soutěži. Obrovskou porci zkušeností, které se Zubrům určitě budou v první lize hodit, načerpal populární „Kokinátor“ především v extraligovém Třinci, s nímž v sezóně 2010/2011 získal mistrovský titul.

Pochlubit se také může oceněním pro nejlepšího brankáře sezóny 2007/2008. Místo jiných nabídek zvolil před třemi lety návrat zpět do mateřského Přerova a s výbornou úspěšností držel Zubry pravidelně na vrcholu druholigové tabulky. Teď si čtyřicetiletý Vojtek znovu zachytá vyšší soutěž.

"Martin Vojtek ukázal, že co se týče výkonnosti, je na tom pořád dobře. Má obrovské zkušenosti a ví, jak se na sezónu připravit, proto s ním počítáme. Čeká nás však velmi náročná soutěž, takže bychom rádi získali ještě jednoho zkušeného brankáře," uvedl Lubomír Svoboda, generální manažer klubu.

TOMÁŠ SÝKORA (profil hráče)
2x foto: www.hcskoda.cz
Známa už je také úvodní velká posila pro nový prvoligový ročník. Modrožlutý dres opět oblékne útočník Tomáš Sýkora. Odchovanec přerovského klubu několik sezón válčil za prvoligové Ústí nad Labem a v posledních letech pravidelně hrál naši nejvyšší soutěž.

Nejdříve v Mladé Boleslavi a poté ve Zlíně, Karlových Varech či Plzni. Právě Plzeň byla jeho nejúspěšnější extraligovou štací. Do kádru Škodovky přišel v sezóně 2012/2013 z Ústí nad Labem na play-off a cesta vyřazovacími boji se nakonec protáhla až k zisku mistrovského titulu.

"Tomáš Sýkora se rozhodl upřednostnit návrat domů a je prozatím naší největší posilou. Odehrál spoustu zápasů v extralize i v první lize, proto od něj čekáme velký přínos pro naše mužstvo. Měl by být lídrem jak na ledě, tak i v kabině," řekl Lubomír Svoboda.

Na další jména pro prvoligovou soupisku Zubrů určitě fanoušci nebudou čekat dlouho. "Jednání s hráči vedeme pravidelně každý den. Některá další teď už finišují a dolaďujeme podpisy smluv," dodal generální manažer Svoboda.