ONLINE >>> MUŽI: Ústí nad Labem - Přerov 4:6

Zpestření léta v podobě Generali Česká Cupu začíná, Zubři míří na úvod do Třince

Zpestření léta v podobě Generali Česká Cupu začíná, Zubři míří na úvod do Třince
P ř e r o v – Prvním srpnovým pondělkem začala zápasová fáze přípravy přerovským hokejistům. Ta letošní je navíc ozvláštněná turnajem v podobě Generali Česká Cup, jehož účastníky jsou všechny extraligové týmy a navrch dva z Chance ligy. Přerovští se do elitní české šestnáctky probojovali výkony z loňského ročníku, po zásluze je tak čekají atraktivní zápasy skupiny D ve společnosti Zlína, Vítkovic a Třince, jehož WERK Arena je v úterý od 17 hodin první štací Hanáků.
HC Oceláři Třinec - HC ZUBR Přerov
HC Oceláři Třinec - HC ZUBR Přerov
úterý 4.8. 17:00
Werk Arena

Mužské celky Přerova a Třince se v soutěži nepotkaly dlouhých 26 let. Naposledy tomu bylo v sezoně 1993/94, ve které Hanáci neudrželi příslušnost ve druhé nejvyšší soutěži a po roce se vraceli o úroveň níž. V následující sezoně tehdejší klub HC Železárny Třinec vybojoval postup do extraligy, kde působí až doposud.

Obhajoba titulu byla odsunuta, nejvyšší ambice však zůstaly

Červenobílý tým ze Slezska v posledních letech pravidelně disponuje jedním z nejvyšších rozpočtů mezi českými kluby. Není tak divu, že třineckými ambicemi je pravidelně zisk mistrovského titulu. Předčasné ukončení ročníku Ocelářům nedovolilo obhajobu a přidání třetího poháru (2011, 2019) do sbírky, o což by se pokoušeli z druhé pozice po základní části. Podobně jako Zubři o patro níže se Třinečtí ani nedozvěděli jméno svého soupeře pro čtvrtfinále play-off.

Z loňského kádru vymizela jména jako Martin Adamský a Roman Szturc, kteří spolu zamířili do Havířova. Opačným směrem však putoval Radek Veselý, z Poruby pak přišel Patrik Husák a z Olomouce Jan Jaroměřský. Na seznam posil přibyl i mladý gólman Nick Malík.

Mezi základní kameny posledního mistra patří Matěj Stránský, Petr Vrána nebo obránce Martin Gernát. Pro přerovské fanoušky pak může být zajímavé působení zubřího odchovance Tomáše Kundrátka. Výraznou stopu v klubu loni zanechal polsko-kanadský forvard Wojtek Wolski, který především mezi lety 2006 a 2010 válel v NHL za Colorado Avalanche. Ve 13 zápasech za Třinec zaznamenal statistiku 10+7, jestli však přidá za Oceláře další starty, je vzhledem ke globální situaci ve hvězdách.

Online a živý přenos

Utkání Generali Česká Cupu HC Oceláři Třinec – HC ZUBR Přerov můžete živě sledovat přes HokejkaTV.cz, psaný online přenos poběží na serveru onlajny.com