INFO: Zubři nabízí možnost pronájmu ledové plochy v MEO Aréně. Cena pronájmu ledu (1 hodina) je 3000,- Kč.
Informace a objednávky: Aleš Verlík (sekretář klubu), telefon: 777 690 227, email: verlik@hokejprerov.cz

Zkušený odchovanec zůstává. Jednání? Všechno šlo hladce, popisuje Jakub Svoboda

Zkušený odchovanec zůstává. Jednání? Všechno šlo hladce, popisuje Jakub Svoboda
P ř e r o v – Další podpis pro novou sezonu hlásí prvoligoví hokejisté Přerova. Ve svém rodišti a mateřském klubu pokračuje Jakub Svoboda. Jednatřicetiletý útočník přidá u řeky Bečvy druhý ročník v řadě, v tom předchozím si v dresu Zubrů vysloužil bilanci téměř jednoho kanadského bodu na zápas. Zároveň jej ale limitovaly zdravotní potíže, vlivem kterých musel oželet mimo jiné většinu čtvrtfinálové série play-off. Nyní už se však chystá na nadcházející boje Chance ligy.

„Kuba je další z řady našich odchovanců v sestavě. I on dal přednost Přerovu před jinými nabídkami, čehož si vážíme. Pokud mu vydrží zdraví, je to nadstandardní hráč. V sestupové sezoně se jeho zkušenosti budou určitě hodit,“ říká k dalšímu podpisu majitele více než 300 extraligových startů sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.

„Jednání probíhala v klidu, zájem byl z obou stran. Všechno šlo hladce, akorát se ladily maličkosti,“ prozrazuje Svoboda, který před loňským návratem do Přerova působil čtyři roky v německé druhé nejvyšší soutěži. „S klubem jsme měli dohodu, že počkáme na vyjádření agenda, jestli se z Německa nenaskýtá nějaká zajímavá nabídka. Nakonec nepřišla, proto jsem se rozhodl zůstat v Přerově,“ objasňuje.

Přerovského rodáka a odchovance v uplynulé sezoně provázely zdravotní trable. Také kvůli nim odehrál za Zubry pouze čtrnáct zápasů, ve kterých však zaznamenal třináct kanadských bodů (7+6). „Aby to nebylo úplně zkreslené, ještě jedenáct utkání jsem odehrál ve Zlíně. V tu dobu jsem za Přerov nenastupoval, i když jsem na marodce nebyl,“ připomíná extraligovou štaci v Baťově městě.

Vliv problémů se zdravím ovšem nepopírá. „Napřed jsem měl koronavirus, pak něco svého.“ Minulou sezonu z přerovského pohledu hodnotí jako povedenou. S výjimkou play-off, ve kterém Hanáci po čtyřech duelech vypadli s Porubou. Někdejší reprezentant si vyřazovací boje užil ještě méně. Zasáhl pouze do úvodního střetnutí v MEO Aréně.

„Byl jsem nemocný, měl jsem antibiotika. Zkoušel jsem hrát, ale nebylo to úplně dobré. Rozhodli jsme se, že dokud antibiotika nedoberu, hrát nebudu,“ vysvětluje bývalý hráč Komety Brno, Pardubic nebo Karlových Varů. „Bohužel, už jsem nestihl ani jeden zápas,“ dodává s povzdechem.

Právě play-off vnímá jako velkou výzvu v dalším soutěžním ročníku. „Rád bych týmu pomohl k tomu, abychom přešli přes první kolo, které je pro Přerov očividně zakleté. Beru to jako jeden ze základních bodů do další sezony,“ svěřuje se. „Snad už se bude hrát i s diváky,“ doufá Jakub Svoboda, jenž v současnosti stejně jako ostatní Zubři absolvuje letní přípravu. Ne však s mužstvem, nýbrž – po dohodě s vedením klubu a trenéry – stejně jako v předchozích letech individuálně.