ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Frýdek-Místek 1:3 | JUNIOŘI: Šumperk - Přerov 1:7 | DOROST: Přerov - Olomouc 2:1

Zdeněk Sedlák: Rychlá odpověď na gól byla důležitá, soupeř tím spadl zpátky na zadek

Zdeněk Sedlák: Rychlá odpověď na gól byla důležitá, soupeř tím spadl zpátky na zadek
P ř e r o v – Až po strop natřískaný stadion, atmosféra, kterou by mohly závidět kluby z vyšších soutěží a hlavně - druhá výhra! Přerov ve velmi důležité pasáži finálové série obstál a opět je o krok napřed. Čtvrteční vítězství se však vůbec nerodilo lehce. Valaši tentokrát nepřipustili do své kasy větší nálož gólů, proto bylo střetnutí nesmírně dramatické až do konce. Hodnotil jej autor rozhodujícího gólu, Zdeněk Sedlák.
Na kterou stranu půjde mečbol? Třetí zápas série mohl hodně napovědět, jak se bude finále dál vyvíjet. Šanci na rozhodnutí má po velkém boji Přerov! “Hodnotí se to dnes velmi pozitivně. Zase jsme výborně začali a pak se to trochu uklidnilo. Ve druhé třetině však přišlo uspokojení a Vsetín více ožil, protože musel. Podařilo se mu dát gól a vyrovnat, ale my jsme vždycky rychle odpověděli, což bylo důležité. Soupeř tím spadl zpátky na zadek,“ pověděl krátce po utkání útočník Zdeněk Sedlák.

Zubři fanouškům dopřáli gólovou radost hned na začátku, který Valachům v Přerově už poněkolikáté vůbec nevyšel. Jan Kolář zacílil parádně a Hromada neměl nárok zasáhnout. “Je to vždycky o tom, udělat v úvodu co největší tlak na brankáře. To se nám podařilo. Všichni jsme věřili, že nám i tento zápas vyjde, protože doma chceme pořád vítězit.“

Někteří fanoušci již možná přemýšleli o tom, že přijde další kanonáda, ale stav 1:0 platil hodně dlouho. Valaši bojovali, protože nechtěli znovu inkasovat velkou nálož. “Soupeř ale svoji hru nijak neměnil. Byl velmi trpělivý, hrál dobře vzadu a čekal na možnost brejků. Musíme si dávat velký pozor na to, abychom se v útoku nezbláznili. Je třeba myslet i na zadní vrátka,“ zdůraznil Sedlák.

Právě on byl hlavní postavou u rozhodujícího momentu, kdy se druhý finálový bodík dostal na konto Zubrů. Rychlá souhra, střela mezi betony a gól, to vše v oslabení! “Šťavák už mi konečně přihrál puk, který po střele prošel za brankáře,“ usmíval se zkušený útočník. “Důležitých momentů ale bylo v zápase určitě více. Třeba v první třetině šel Hrazdira sám na bránu a Míša Janota mu čistě skokem vypíchl kotouč. Bylo tam i hodně zblokovaných střel, Kokin znovu výborně zachytal, takže to nebylo jen o tom mém gólu. Všichni hráči si zaslouží pochvalu za výkon,“ doplnil Sedlák.

V sobotu tak Zubři pojedou do Vsetína s mečbolem. Bude konec nebo o účastníkovi kvalifikace rozhodne až pátý duel? “Je to pořád otevřené a Vsetín určitě nesloží zbraně. My však chceme udělat maximum pro to, aby už finále skončilo a mohli jsme se připravovat dál. Věříme, že podruhé už ve Vsetíně budeme úspěšní,“ dodal na závěr útočník Zdeněk Sedlák.