ONLINE >>> MUŽI: Přerov - Slavia Praha 4:2 | JUNIOŘI: Přerov - Vsetín 3:7 | DOROST: Olomouc - Přerov (ODLOŽENO)

Zdeněk Čáp si v Přerově nemůže stěžovat: Je tu super parta kluků, nešlo říct ne

Zdeněk Čáp si v Přerově nemůže stěžovat: Je tu super parta kluků, nešlo říct ne
P ř e r o v – Středeční zápas s Litoměřicemi se nesl v duchu dvou premiérových střelců. Poprvé v letošní sezoně skóroval jak útočník Tomáš Doležal, tak obránce Zdeněk Čáp. Druhému jmenovanému už jedenáct minut před koncem třetí třetiny nezbylo nic jiného, než vystřelit na bránu. Výsledkem byla povedená trefa, jež korunovala přerovské vítězství.

Své góly v modrožlutém dresu Zdeněk Čáp neřeší. „Jsem ten, který radši bude nahrávat,“ glosoval. Když se ale pustil do útoku a obdržel krásnou přihrávku od Tomáše Doležala, po zakončení to přímo volalo. Ofenzívně laděný bek jinou možnost ani neměl, předat puk nebylo komu. Maximálně protihráči.... „Proto jsem dloubnul puk na bránu a spadlo to tam,“ usmíval se.

Jeho gól znamenal razítko na vítězství Zubrů. Po špatné první třetině to přitom na bodový zisk moc nevypadalo. „Věřili jsme, že to nějak ukopeme. Jenže to v Chance lize nejde, navíc ještě proti mladému týmu, který lítá po ledě,“ uvědomoval si Čáp. Ve druhé části přišlo podle jeho slov zlepšení, stále to však nebylo ono.

Přibrždění „kališnické spanilé jízdy"

„V kabině jsme si potom řekli něco, co by tam mělo zůstat. Ve třetí třetině jsme pak zapnuli a zabrali,“ potěšilo jej, jak Přerovští přistoupili k závěrečnému dějství středečního utkání. Výhra nad Litoměřicemi 5:2 má rozhodně velkou cenu. Vždyť Severočeši nedávno uspěli v Českých Budějovicích a doma šesti brankami smetli Prostějov. „Docela jim to šlo, takže jsme rádi, že jsme je přibrzdili. V tabulce jsme se dotáhli zase zpátky nahoru,“ vyzdvihl sedmadvacetiletý rodák z Kolína.

MEO Stadion po druhé přestávce dostávala pod tlak. Zavřela jej v obranném pásmu a vytvářela si střelecké příležitosti. Ty ve třech případech skončily pukem za Lukešovými zády. Hanáci si mohli oddechnout. Po třech duelech, ve kterým se dohromady prosadili jen třikrát, jim to tam konečně napadalo!

Co nejméně hrát u vlastní branky

Zdeněk Čáp se před zápasem vrátil do obranného páru s Martinem Weinholdem. „Je to super, s Wajnym jsme si něco řekli a řekl bych, že to plníme. Moc u nás v pásmu nehrajeme,“ kvituje. Na druhou stranu jej mrzel druhý gól, který Zubrům vstřelil křídelník prvního litoměřického útoku Voženílek. „Trochu nám zaspal někdo z útočníků z rohu. Místo, abychom byli v malém boxu, a pak jsme se z toho rozjeli, jsme zbytečně lítali,“ přiznal.

V Přerově se snaží odvádět co nejlepší práci. Chce co nejvíce hrát a především pomáhat mužstvu. Třeba tím, že v klíčových situacích přijde se zajímavým řešením. „Jsem rád, že Pavel Hanák moje angažmá dotáhl. Člověk vždycky raději hraje, než někde sedí. V Přerově to navíc dobře znám, je tu super parta kluků. Nešlo říct ne,“ prozradil.