ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Prostějov 0:3 | JUNIOŘI: Chrudim - Přerov (pátek 20:00) | DOROST: Šumperk - Přerov (pátek 17:30)

Zavřel oči a skóroval, na body to ale bylo málo. Škoda šancí za stavu 1:1, litoval Pala

Zavřel oči a skóroval, na body to ale bylo málo. Škoda šancí za stavu 1:1, litoval Pala
L i t o m ě ř i c e – Na vítězství v Benátkách nad Jizerou se Zubrům navázat nepodařilo. Proti Litoměřicím sice dokázali srovnat na 1:1, a to dokonce ve vlastním oslabení, poté však gólově dlouho mlčeli. Podruhé v zápase udeřili až tři minuty před koncem, kdy už Severočeši vedli rozdílem tří přesných zásahů. Trefa Radomíra Paly ve dvojnásobné přesilovce tak skóre pouze kosmeticky upravila.

Z tripu v Čechách se Přerovští zpět na Hanou vracejí s jednou výhrou a dvěma získanými body. „Škoda, že jsme v Litoměřicích za stavu 1:1 neproměnili své šance. Soupeř nám odskočil a pak už jsme tahali za kratší konec,“ mrzelo Palu. Vyrovnat víckrát než jednou se týmu Zubrů nepovedlo. Jejich první branka v pátečním střetnutí přitom stála za to, Jan Berger zaskočil Litoměřické v jejich vlastní početní výhodě. „Čapíno (Zdeněk Čáp) dobře vypíchl puk u mantinelu. Dvořka (Filip Dvořák) ho pak krásně předal Honzovi Bergerovi, který dal krásný gól,“ uznal Pala a souhlasil, že gól v oslabení zvedl žlutomodrým sebevědomí.

Ve druhé třetině ale Přerov inkasoval z dosti sporné situace. „Nevím, jestli to opravdu gól byl, nebo ne. Neviděl jsem to,“ svěřil se služebně nejstarší hráč hanáckého celku. Rozhodčí nicméně pokus Lukáše Válka označili za gólový a Litoměřice se znovu dostaly do těsného vedení. Pro MEO šlo během tripu už o několikátý obdržený gól, který bez skrupulí snese jeden výstižný přívlastek – smolný. „Mužstvu nikdy nepomůže, když dostává smolné branky odněkud z rohu nebo z podobných míst. My takové góly nedáváme, zatímco soupeř ano. Sráží nás to dolů,“ hlesl Pala.

Před třetím dějstvím ovšem Zubři na Stadion stále ztráceli jedinou přesnou trefu. „Rozhodně to bylo hratelné. Dokonce jsme se před poslední třetinou nacházeli v lepší situaci, než ve čtvrtek v Benátkách. Tam jsme prohrávali o dvě branky, tady jen o jednu,“ porovnával čerstvě třiatřicetiletý obránce. „Bohužel jsme dostali gól na 1:3 a s blížícím se koncem už se dvoubrankové manko docela těžko dotahuje,“ posteskl si.

Litoměřice poté v přerovské přesilovce podpořené hrou bez brankáře přidaly ještě čtvrtou branku. Hanáci se zmohli alespoň na korekci skóre, již obstaral právě Radomír Pala. Chvíli před třetí sirénou zužitkoval dvojnásobnou početní převahu. „Chtěl jsem přihrát doprava na Čapína, ale tam se postavil litoměřický hráč. Tak jsem zavřel oči a vystřelil. Sejk (Tomáš Sýkora) dobře clonil před bránou, takže gólman vůbec nic neviděl. Hodně mi tím pomohl,“ přisvědčil odchovanec Zubrů.

O další body do tabulky WSM ligy se Přerov porve v pondělí. Doma hostí pražskou Slavii. „Je to divácky atraktivní protivník. Budeme se snažit napravit prohru v Litoměřicích. Musíme se pořádně připravit a získat tři body, abychom v tabulce zůstali tam, kde potřebujeme, a udělali si pohodu v hlavách,“ burcuje Radomír Pala.