Závěr mrzí, měli jsme mít tři body, smutnil Tomáš Vlček

P ř e r o v – V sobotu se Zubři doma loučili s rokem 2012 a na jeho závěr nemohli mít lepšího soupeře. Derby s Prostějovem se navíc vyvíjelo přesně tak, jak si jistě přáli všichni fandové modrožlutých barev. Jenže závěr byl velkou kaňkou na výkonu přerovského týmu, který byl dlouho bojovný. Zubři bohužel promrhali svůj, doslova luxusní náskok a hrozící obrat ve skóre zachraňovali až gólem v konci nastaveného času. O tom, že Přerov i přes nečekanou ztrátu svého velkého rivala porazí, rozhodl obránce Tomáš Vlček. Po utkání jsme jej poprosili o dojmy a obvyklé zhodnocení.
Vše směřovalo k tříbodové rozlučce s letošním rokem, ale nakonec z toho byly body pouze dva. Zubři si podruhé doma v letošní sezóně neuvěřitelně zkomplikovali zápas. Tentokrát navíc v derby, které bylo ostře sledováno spoustou příznivců, ať už na jedné či druhé straně. “Co k tomu říct? Byl to jasně vyhraný zápas, protože celou jeho půlku jsme byli mnohem lepší a hráli jsme dobře. Prostějov vůbec nevěděl, co na nás vymyslet,“ přemýšlel chvilku nad odpovědí obránce Tomáš Vlček.

V první třetině Zubři vstřelili tři góly, první z nich odstartoval lavinu plyšáků a po obrátce přišel čtvrtý. Prostějov naopak mnoho šancí neměl, využil až jednu v závěru druhé třetiny. “Je škoda, že jsme stav 4:0 neudrželi, protože to byl vysloveně gól do šatny. Navíc tam Prostějov hrál pak přesilovku a mohlo to být ještě horší,“ popisoval zkušený zadák momenty, při kterých se Jestřábi postupně dostávali z velké tísně.

Další vzestup se jim pak skvěle vydařil ve třetí periodě, kdy se počet šancí už výrazně přelil na stranu prostějovských dravců. I Zubři mohli skórovat, jenže pátý gól byl ve scénáři zápasu až později. “Ten závěr nás hodně mrzí. Máme sice dva body, ale po takovém průběhu měly být všechny tři,“ hovořil Vlček už s viditelným zklamáním.

Radost příliš neměl ani ze své trefy v nastaveném čase, která byla šťastná. Brankář Adam Vrba si při ní vybral hodně slabou chvilku. “Najížděl mi tam sice na druhé straně Zdeněk Sedlák, ale měl jsem puk u nohy a už jsem se dostával do kruhu. Zkusil jsem vystřelit mezi betony brankáře a prošlo to tam,“ popsal vítěznou trefu obránce Vlček, který je u Zubrů sice svátečním střelcem, ale góly za to vynahrazuje poctivou prací v defenzivě.

Rok 2012 tedy Přerov uzavřel výhrou nad Prostějovem až během prodloužení. Co přinese ten nový? Doufejme, že ve velké převaze budou úspěchy. “Půjdeme do toho znovu, protože zápasy v této soutěži jsou hodně vyrovnané. Máme jako první Opavu, což je velmi nepříjemný soupeř, ale věřím, že se nám bude dařit,“ ukončil pozápasový rozhovor obránce Tomáš Vlček.