ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Šumperk - Přerov (středa 18:00) | JUNIOŘI: Přerov - Chrudim (pátek 18:00) | DOROST: Přerov - Zlín (čtvrtek 18:00)

Zápas rozhodla špatná první třetina, říká Martin Novák

Zápas rozhodla špatná první třetina, říká Martin Novák
B ř e c l a v – Přerovští hokejisté mohli už na břeclavském ledě rozhodnout o svém postupu do předkola play off, ale zatím se tak bohužel nestalo. Téměř nevídanou marodkou zdecimovaná sestava Zubrů doplněná juniory domácím Lvům nestačila a domů dokonce přijela i bez vstřeleného gólu. Stále zlepšující se Břeclav naopak gólově udeřila hned čtyřikát a zaslouženě získala další výhru. „Ta špatná první třetina zápas rozhodla,“ hledal obránce Martin Novák příčiny porážky.
Ani jeden vstřelený gól! To se přerovským hokejistům moc často nestává a v letošní sezóně to Zubři zažili vůbec poprvé. Naposledy opouštěli ledovou plochu bez gólu zhruba před rokem, když utkání s Technikou Brno prohráli v moravské metropoli fotbalovým výsledkem 0:1. Teď jsou ale v naprosto odlišné situaci než loni a trápí se s neuvěřitelnou sérií zranění a nemocí. V Břeclavi chybělo hned sedm hráčů ze základní sestavy a během hry to bylo znát. “Taková situace moc v sezóně nebývá a je to velice těžké, když chybí šest útočníků a jeden obránce. Tolik hráčů se nedá jen tak nahradit. Mladí hráči se ale dnes snažili a bojovali,” reagoval po utkání v Břeclavi obránce Martin Novák. Premiéru mezi seniory mají za sebou další dva juniorští borci. V Břeclavi to byl Radek Holík a Luboš Šteiner. Prvně jmenovaný se ale na ledě hlavně ve třetí třetině rozhodně neztratil a několikrát velmi nebezpečně střílel na břeclavskou branku.

Na začátku první třetiny měli Zubři k dispozici několik přesilovek, ale bohužel hned v té první po velké chybě v rozehrávce a šťastném odrazu puku sami inkasovali. Z podobné akce se Břeclavi podařilo gólově zakončit i podruhé, když tentokrát potrestala přerovské vyloučení. “V první třetině toho na nás moc nešlo, ale bohužel se před naší brankou dvakrát špatně odrazil puk a prohrávali jsme. Navíc jsme tam měli dost přesilovek, ale nedali jsme góly. Ta špatná první třetina zápas rozhodla,“ hledal obránce příčiny porážky. Zubři se proti Lvům vůbec nedokázali střelecky prosadit a na soupeři byla během celého utkání vidět mnohem větší sehranost. Z aktivní hry domácí tým nevykolejila ani neplánovaná přestávka v závěru druhé periody, když se za brankou Jaroslava Chvátala vysypalo plexisklo.

Jistota postupu do předkola play off díky porážce v Břeclavi stále ještě není stoprocentní. Případná nedělní výhra nad Pelhřimovem už ale Zubrům do vyřazování části bránu otevře. “No musíme se pokusit ještě více zabrat a v neděli rozhodně vyhrát. Chce to hrát zodpovědně z obrany, nedělat zbytečné chyby a pokusit se dát nějaké góly,“ říká obránce přerovského týmu Martin Novák.

Přerovskému kouči Lubomíru Oslizlovi se také utkání vůbec nehodnotilo dobře a na jeho tváři bylo bezprostředně po konci zápasu znát obrovské zklamání z porážky, která tým HC ZUBR Přerov srazila v tabulce na jedenácté místo za Nový Jičín. “Trochu mě to připadá, že když kluci vidí to složení týmu, tak si nějak přestávají věřit, že by ten zápas mohli zvládnout a vyhrát. Je to opravdu velká škoda. Složení týmu sice je takové, jaké je, ale Břeclav dnes rozhodně byla hratelná,“ smutnil zkušený kouč. Ty hlavní příčiny neúspěchu na jižním cípu Moravy viděl také hlavně v první třetině, kdy se Zubři dopustili několika chyb a domácí tým je bleskově dokázal potrestat. “První třetina ten zápas hodně ovlivnila. V naší přesilovce jsme tam domácímu hráči pěkně nahráli a on si s šancí zkušeně poradil. Druhý gól jsme dostali v oslabení, když se nám zase nepodařilo vyhodit puk. To jsou ale v poslední době pořád ty stejné chyby,“ zlobil se.

V neděli dvojice trenérů Oslizlo - Václavíček bude řešit další rébus se složením mužstva. Není však vyloučeno, že by se mohl po zranění některý z hráčů vrátit a naskočit do zápasu. “ Uvidíme, kdo se do neděle stihne uzdravit. Podle toho budeme muset tým zase nějak poskládat,“ hlásí kouč Lubomír Oslizlo. V neděli do Přerova zavítá pelhřimovský Spartak, který díky výhře nad Žďárem 4:1 umazal část bodové ztráty na Zubry a také bojuje o postup do kýženého předkola. Pokud si Přerov nechce velmi výrazně zkomplikovat situaci, měl by v neděli soupeře přehrát a naplno bodovat. “Ještě jsou před námi tři zápasy. V neděli budeme hrát právě s Pelhřimovem a pokud chceme postoupit, tak prostě i třeba s dvanácti hráči musíme za každou cenu vyhrát,“ burcuje své svěřence hlavní trenér týmu HC ZUBR Přerov Lubomír Oslizlo.