Základní část WSM ligy startuje už poslední čtvrtinu, uspějí Zubři na ledě páté Kadaně?

P ř e r o v – Čas neúprosně letí a na Zubry tak čekají s většinou soupeřů už poslední vzájemná utkání. WSM liga je totiž na startu čtvrté čtvrtiny základní části, která se za měsíc uzavře. Hustě našlapaný střed tabulky už teď zajišťuje velmi dramatický finiš. Cílem cesty na další klání bude Kadaň, právě tam totiž Zubři svedou boj nejen o body, ale rozdají si to také o páté místo. Utkání 40. kola začíná na kadaňském ledě v 18:00.
SK Trhači Kadaň - HC ZUBR Přerov
středa 13.1. 18:00

Ze skvělé premiéry v první lize, kdy se oba soupeři utkali poprvé, vyšla vítězně družina Hanáků, která přehrála hosty 3:2. Druhá konfrontace však vypadala úplně jinak a Přerov si domů vezl vysokou porážku 1:5. Pravidlo „můj dům – můj hrad“ platilo i ve třetím střetu. Skóre po pěti minutách otevřel v přesilovce Sikora a o jedenáct minut později byl následován Grofem při výhodě pěti proti třem. Před půlí náskok snížil Kaše, načež opět zvyšoval Popelka a do sirény to stihl i Pšurný. V poslední třetině Kaše a Szathmáry dotáhli Kadaň na jednogólový rozdíl, ale Dostálek jejich plány zmařil a zpečetil výhru Přerova 5:3.

Domácí prostředí hraje ve vzájemných zápasech klíčovou roli. Kadaň je však na svém bojišti celkově velmi úspěšná a mnoho bodů se z tamního stadionu nevozí. Oba středeční soupeři je přitom, vzhledem k našlapanému středu tabulky, hodně potřebují. "Chceme v Kadani udělat maximum pro vítězství, protože vstupujeme do poslední čtvrtiny základní části a je třeba bodovat, abychom se udrželi do desátého místa v tabulce. Samozřejmě víme, že Kadaň doma prohrála jen dvakrát. Bude to velmi těžké utkání, ale pokud si budeme všechny věci plnit na sto procent, tak si určitě můžeme přivézt nějaké ty body, které jsou v hodně vyrovnané tabulce velice důležité," řekl trenér Vladimír Kočara.

Letošní sezónu Kadaň předvádí velice solidní výkony a dosavadní nejlepší ročník začala už povedeným vstupem. Prvních třináct zápasů totiž znamenalo skvělou čtvrtou pozici a 21 bodů. Další porce přinesla stejný počet bodů a pokles na neméně dobré páté místo. Za právě ukončenou třetí čtvrtinu si Severočeši pod vedením koučů Jaroslava Becka a Josefa Duška připsali bodů 20 a svou pozici neopustili.

Kadaň si cestu vyšlapává poměrně stabilními výkony. Na začátku třetí čtvrtiny sice přišla tři zaváhání, ty však vystřídal stejný počet výher. V půli prosince černobílí odehráli tři duely, které jim vynesly dalších devět bodů – s Třebíčí (4:1), v Mostu (4:3) a doma zdolali i Jihlavu (3:2). Poslední loňský zápas s Havířovem se jim ovšem hrubě nevyvedl (0:4). Napravili ho však s Litoměřicemi (3:0), aby o dva dny později podlehli Ústí (0:2). Zatím poslední zápas sehráli se Šumperkem (3:2sn).

Oba středeční soupeře od sebe dělí pouhé dva body, dá se tedy očekávat ostrý souboj. Zubři doufají, že už smůly bylo dost. Poslední tři porážky totiž byly vždy jen o gól. V cestě za výhrou jim bude stát družina, kterou ofenzivně táhne Marek Račuk, ten však dostává šanci v Chomutově. Výborným útočníkem je právě posila od Pirátů Roman Chlouba (9+13), jenž stihl nasbírat dvaadvacet bodů v patnácti zápasech. Hra stojí i na Darku Hejcmanovi (8+13), či Nicolasi Hlavovi (7+11) s Jakubem Chrpou (9+8).

Méně pravidelně pak nastupuje David Kaše (6+6). Nejlepším bekem v Kadani je Jakub Trefný. Jeho parťák Šimon Szathmáry (5+9) je pak hned za ním, následován Jaroslavem Mrázkem (4+10). I ten ale obléká dres partnerských Pirátů.

Sestavy soupeřů v posledních zápasech

SK Kadaň: Hanuljak (Dlouhý) – Szathmáry Trefný, Rohan, Blaha, Charousek, Černý – Kverka, Sloboda, Chrpa – Hlava, Kaše, Kadlec – Vaněk, Vrána, Šťovíček – Chlouba, Huňady, Macháček

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Řehoř) – Chmelíř, Grof, Pala, Vágner, Novotný, Ferenc, Hořava – Procházka, Pšurný, Dostálek – Sikora, Sýkora, Stoklasa – Goiš, Popelka, Kovařík – Blinka, Král, Š. Kratochvíl