ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Frýdek-Místek 1:4
PERMANENTKY ► K dnešnímu dni jste zakoupili 332 permanentek. Děkujeme! (Stav k 2.8., 14:00)

Žádný ďolík v sestavě, Tomáš Doležal kývl Zubrům na oboustranně zajímavou nabídku

Žádný ďolík v sestavě, Tomáš Doležal kývl Zubrům na oboustranně zajímavou nabídku
P ř e r o v – Další zkušená opora pokračuje u prvoligových hokejistů Přerova. Pro následující sezonu Chance ligy se domluvili s tradičním členem první formace Tomášem Doležalem. Třicetiletý útočník přidá pátý ročník, ve kterém oblékne modrožlutý dres. Zubři o něj měli eminentní zájem, pokračování ve městě na řece Bečvě proto upřednostnil před dalšími moravskými nabídkami.

„Tomáš je pro nás velmi důležitým článkem sestavy. Ceníme si jeho schopností v útoku i v obraně. Jsme rádi, že jsme se i přes delší a složitější jednání domluvili na další spolupráci. Jedná se o důležitý podpis pro skladbu kádru na příští sezonu,“ řekl sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.

„Už od února jsem věděl, že by se mnou Přerov chtěl prodloužit. Jednání probíhala a během března a začátku dubna se dolaďovaly věci z mojí strany i ze strany klubu. Tak, aby panovala oboustranná spokojenost,“ uvedl Doležal s tím, že mu Zubři vyšli vstříc a předložili nabídku zajímavou pro klub i pro něj samotného.

Odchovanec pražské Slavie podle svých slov řešil nabídky z několika moravských klubů. „Možná jsem odmítl i nějaké, které byly zajímavé. Přihlédl jsem ale k tomu, jaký o mě Přerov měl zájem. Bavili jsme se s Hanym a Laďou Kočarou, že by mě chtěli za každou cenu,“ prozradil. „Z předchozích sezon vím, že v Přerově mám určité místo a jsem tu spokojený. Také to převážilo oproti ostatním nabídkám a rozhodl jsem se pokračovat,“ poznamenal křídelník, který na Hané působí od listopadu 2017.

Zatímco v průběhu Chance ligy pobývá v Přerově s rodinou, pro začátek letní přípravy zůstaly manželka s dcerou doma nedaleko Prahy. „Uvidím, jak se s klubem domluvím. Jestli budu muset být celou přípravu v Přerově, nebo budu moct něco řešit individuálně. Podle toho to budeme průběžně řešit s rodinkou,“ objasnil.

Vzorný Zubr se stoprocentní zápasovou docházkou

V uplynulém ročníku nasbíral dvě desítky kanadských bodů (7+13). Na rozdíl od předešlých sezon se mu vyhnula zranění. Zasáhl do všech 38 utkání, které MEO absolvovalo. „Jsem rád, že mi zdraví vydrželo. V sezonách předtím jsem vždycky laboroval, byť třeba jen na chvíli. Teď pro mě po fyzické, zdravotní stránce bylo všechno dobré,“ pochvaloval si rodák z finského města Jyväskylä.

Sezonu 2019/20 dohrával se zraněním a loni v květnu zamířil na operaci ramene. „S tréninkem jsem pomalu začal na konci června, největší příprava přišla až v červenci a srpnu. Do sezony jsem ale vstoupil stejně – jako kdybych letní přípravu normálně dělal,“ svěřil se, že změnu ohledně připravenosti nepociťoval.

Přerovský styl hry se podle něj za necelé čtyři roky jeho zubřího angažmá proměnil. „Přišel jsem ještě za Kamila Přecechtěla s ‚Dočkym‘, tehdy se hrál trochu jiný hokej. Ani s ‚Kočusem‘ to ale není pořád to samé. Trenéři vidí, jaké změny by se daly udělat do další sezony, a snaží se to neustále posouvat někam dál. Člověk přebírá, co se vidí v jiných zápasech, v extralize, na mistrovství světa. Nejsou to razantní změny, spíš maličkosti. Díky nim se to ale pořád zlepšuje,“ popsal Doležal.

Jako pokladník nikdy neodstoupím, snad nebude revoluce

V prvním útoku pokračoval ve spolupráci s Romanem Pšurným. Spoluhráč na pravém křídle se jim však loni změnil. Jakub Navrátil zamířil do extraligové Olomouce, jeho místo zaujal navrátilec Vlastimil Dostálek. „‚Navrc‘ a ‚Dasty‘ byli sice typově každý jiný. Oba tam ale byli od toho, aby dávali góly. S Romanem máme něco domluvené. Doplňujeme se, jeden druhého dokážeme zastoupit,“ odmítl člen známé hokejové rodiny Doležalů, že by se změnou v elitní formaci přišla také změna jeho role v přerovském mužstvu.

Neovlivnilo jej ani kapitánské „céčko“, které nosil zejména zkraje sezony místo zraněného Jiřího Krisla. „Člověk ví, že musí hrát, soustředit se na svůj výkon. Dělal jsem normální práci kapitána. Když bylo potřeba, zavolal jsem rozhodčího ke střídačce, nebo si s ním něco sám vyříkal. Nějak extra burcovat kluky jsem ale nemusel, od toho jsou v týmu jiní,“ vysvětlil.

Mnohem déle vykonává v modrožluté kombinaci jinou funkci. Po odchodu Milana Procházky na přelomu let 2018 a 2019 se stal týmovým pokladníkem. „Pokladníka jen tak nepustím. Nikdy neodstoupím!,“ zasmál se Doležal. „Snad v šatně nebude nějaká revoluce, že po mně kluci půjdou a budou mě chtít sesadit,“ dodal vzápětí. Osobně se hodnotí jako pokladník, se kterým může být zbytek mužstva spokojený. Zároveň poodkryl, kdo ze Zubrů v loňském ročníku pokladnu znatelně obohatil. „Co si vzpomenu, nějaké peníze navíc zaplatil třeba ‚Čípák‘, který měl vyšší tresty. Hodně měl i ‚Dasty‘, protože dal dva hattricky. Roman zase přispěl za to, že se mu narodil kluk.“

MEO bych hrozně rád pomohl k postupu v play-off

S Přerovem by chtěl Tomáš Doležal opět postoupit co nejdál. „Letošní play-off pro nás dopadlo hrozně. Když se někdo podívá na výsledek, může si říct, co jsme tam vůbec dělali. Hodně mě to mrzelo. Nečekal jsem, že vylítneme takovým stylem. Strašně rád bych – sám pro sebe i s týmem – udělal pro Přerov úspěch v podobě postupu do dalšího kola,“ přeje si hokejista, jenž za Zubry dosud zapsal 162 startů s bilancí 88 kanadských bodů (29+59).