Za výhru jsem hodně rád, říká brankář Zdeněk Krejčí

Š t e r n b e r k – Pořádně si zachytal a předvedl řadu pěkných zákroků, díky kterým přerovští hokejisté získali jedenácté vítězství v letošní sezóně. Brankář Zdeněk Krejčí lapil domácím mnoho šancí a dokázal sedm minut před koncem ubránit i velmi nebezpečnou šternberskou přesilovou hru, ve které měli domácí k vyrovnání opravdu blízko. „V utkání bylo hodně ošemetných situací, takže jsem za to hodně rád, že se nám tady podařilo vyhrát,“ říká strážce přerovské svatyně.
Utkání ale pro celý přerovský tým začalo velkým šokem a velmi kuriózní situací, která vyvolala řadu emocí. V polovině 5. minuty se puk dostal do branky boční dírou v síti a ačkoliv přerovští hráči protestovali, nakonec jim to nebylo nic platné. Hlavní rozhodčí Šír sice chvíli váhal a situaci kudy se puk do klece vlastně dostal si nechal vysvětlit i od brankového rozhodčího. Nakonec ale gól uznal a domácí tak vedli 1:0. „Jsem stoprocentně přesvědčený, že to gól nebyl. V brankové síti byla díra, kterou puk proletěl. Rozhodčí to bohužel posoudil jako gól, takže se nedalo nic dělat,“ uvedl po zápase brankář Krejčí k tomuto velmi zajímavému momentu.

První třetina navíc divákům přinesla velmi tvrdý hokej, který se musel líbit všem. Přerov měl díky faulům domácích k dispozici i dvojnásobnou přesilovkou a aktivní hrou ji dokázal využít ke vstřelení dvou branek. „Ani jeden ze soupeřů nechtěl dát nic zadarmo. Oba týmy do sebe šly naplno,“ hlásil přerovský brankář.

Sporný gól ale nakonec Zubry mrzet ani nemusel, protože ještě v první třetině otočili skóre a poté díky velké bojovnosti dokázali rychle odpovědět i na šternberské vyrovnání. Přerov hodně dlouhou dobu držel těsné vedení 3:2 a sedm minut před koncem odolal i tvrdé domácí přesilovce. Šternberk rozjel zběsilou kanonádu a několikrát se dostal do stoprocentních šancí. Zubři ale měli mezi třemi tyčemi dnes spolehlivě chytajícího Krejčího, který domácím vyrovnání nepovolil. „V utkání bylo několik hodně ošemetných situací, takže jsem za to rád, že se nám tady podařilo vyhrát,“ říká brankář Zdeněk Krejčí.

I když je zrovna Šternberk jeho domovským městem, tak krátce po skončení utkání přiznal, že nějakou zvláštní motivaci pro utkání neměl. „Nějaká velká motivace u mě ani moc nebyla. Bylo tady pár mých kamarádů, ale hráčů tady znám jen několik. Chytal jsem tady naposledy ve čtvrté třídě,“ říká usměvavě nynější přerovská brankářská jednička.

A jaká taktika by podle něj mohla platit na dalšího soupeře, kterým bude Hodonín? „Tak určitě bychom měli hrát dobře z obrany. To se nám v posledních zápasech daří. Šance porazit Hodonín tady určitě je,“ hlásí odhodlaně přerovský gólman.