ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Frýdek-Místek - Přerov 1:0 (PP) | JUNIOŘI: Přerov - Chomutov 4:1 | DOROST: Přerov - Šumperk (čtvrtek 18:00)

Za prvním přípravným duelem do Polárky: Zubři změří síly s Frýdkem-Místkem

Za prvním přípravným duelem do Polárky: Zubři změří síly s Frýdkem-Místkem
P ř e r o v – Zápasová příprava na novou sezonu Chance ligy startuje! Hokejisté Přerova se v prvním přátelském utkání střetnou s Frýdkem-Místkem. Příležitost ukázat se dostanou zejména mladí hráči. Souboj v hale Polárka začne v úterních 18 hodin. Sledovat ho můžete v přímém přenosu na YouTube. Odkaz najdete níže v článku.
přípravné utkání
HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov
HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov
úterý 9.8. 18:00
Hala Polárka

Frýdek-Místek v dosavadní části přestupového období nešetřil aktivitou. Nový hlavní trenér Martin Janeček na Lašsko zlákal brankáře Vojtěcha Mokryho, kterého loni vedl v Šumperku. Ačkoliv Draci museli Chance ligu zachraňovat v baráži, v té době dvacetiletý Mokry si počínal parádně. Jako třetí nejvytíženější brankář základní části měl šestou nejvyšší úspěšnost zákroků.

Ze zcela opačných pólů tabulky přivedli Slezané dvě posily do obrany. Zatímco Slovák Vojtěch Zeleňák vyhrál s Jihlavou prvoligové finále, Štěpán Havránek zažil v Ústí nad Labem sestup. Další noví beci, Aleš Sova a Jakub Žůrek, loni působili ve Skandinávii. Sova nastupoval v dánské nejvyšší soutěži za Odense, Žůrek za juniorku švédského Oskarshamnu.

U řeky Ostravice nezaháleli ani se jmény do útoku. Klub, který udržuje úzkou spolupráci s extraligovým Třincem, podepsal Ondřeje Machalu, Adama Zemana, Daniela Vrdlovce, Jakuba Doktora i přerovského odchovance Vlastimila Dostálka. Například třiadvacetiletý Machala v předloňském ročníku pomohl Kladnu k postupu do extraligy. Za 27 zápasů nastřílel patnáct gólů. Vrdlovec je zase platný jako tvůrce hry, na vhazování nebo při přesilovkách. Po konci v Ústí se přiblížil rodnému městu. Pochází totiž z Nového Jičína.

Účastník předkola play-off minulé sezony v létě kromě posil představil také nové logo. Motiv rysa, největší kočkovité šelmy Evropy – žijící v nedalekých Beskydech, nechal zmodernizovat. V přípravě na rozdíl od Zubrů už jeden zápas odehrál. Polské Jastrzebie porazil 5:3, góly se na tom podíleli Machala, Vrdlovec či Havránek.

Živý a online přenos

Přímý přenos z přípravného zápasu HC Frýdek-Místek – HC ZUBR Přerov můžete sledovat na tomto odkaze. Textový online přenos bude k dispozici zde