Za body z Frýdku jsme hodně rádi, říká Pavel Hanák

F r ý d e k   M í s t e k – Bodové konto přerovského týmu je po včerejším utkání ve Frýdku Místku zase o něco bohatší. Zubři se v posledních čtyřech zápasech naladili na vítěznou vlnu a dobrou formu potvrdili i v posledním utkání první čtvrtiny základní části ligy. Dva zápisy do střelecké listiny zaznamenal včera útočník Pavel Hanák, který v první třetině nasměroval Zubry na tu správnou cestu směřující k vítězství. „Pro nás jsou hodně důležité body. Hra z naší strany nebyla až zase tak výborná. Za body z Frýdku jsme hodně rádi,“ tvrdil po zápase Pavel Hanák.
Poslední čtyři zápasy a v nich bodová sbírka čítající jedenáct kousků. Taková je bilance přerovských Zubrů za poslední dva týdny. Další vítězství si tým koučů Oslizla a Václavíčka připsal včera ve Frýdku Místku a zase se o kousek více vzdálil svým pronásledovatelům v tabulce. Výhra se ale na soupeřově ledě nerodila lehce. Domácí byli povzbuzeni bodovým ziskem z Blanska a chtěli doma konečně uspět v normální hrací době. “Rozhodně to byl úplně jiný Frýdek Místek než v přípravě. Soupeř celý zápas hodně dobře bruslil,“ hlásil po utkání útočník Pavel Hanák.

A byl to právě on, kdo nasměroval přerovské Zubry ke třem bodům. V první třetině totiž nejdříve otevřel střeleckou listinu zápasu a po vyrovnávacím gólu domácích znovu poslal svůj tým do vedení. “Dal jsem dva góly a měl jsem ještě několik dalších šancí. Hodně důležité bylo, že se nám je během zápasu podařilo proměňovat,“ radoval se Hanák. Následně ale přiznal, že herní projev mužstva i přes vítězství po šedesáti minutách v poměru 5:3 nebyl zrovna nejideálnější. Ostatně vždycky je co zlepšovat. “Pro nás jsou hodně důležité body. Hra z naší strany nebyla ve Frýdku Místku až zase tak výborná, ale za ty body jsme hodně rádi,“ říkal Hanák.

Pro Pavla Hanáka to byl včera možná zápas i s trochu pikantnějším nádechem. Branku Frýdku Místku totiž střežil Lukáš Šrámek, který před dvěma lety působil v Novém Jičíně a právě z hole přerovského útočníka inkasoval v semifinálovém souboji rozhodující branku v samostatných nájezdech. Ta tehdy poslala přerovský tým do finále soutěže a pro brankáře Šrámka znamenala konec sezóny. “Tehdy jsem mu v tom semifinále dával hodně gólů a prostě asi mě nějak moc nemusí. Něco jsme si po tom play off tenkrát říkali, ale jinak je to v pohodě,“ smál se Hanák.

Semifinále play off 2007/2008 Pavel Hanák vs. Lukáš Šrámek. Přerovský útočník otřel puk o rameno brankáře a posílá tým do finále

První čtvrtina základní části druhé hokejové ligy už je minulostí. Před začátkem té druhé ale nejdříve dvanáctku týmů čeká předehrávka 27. kola. Ta přerovské Zubry zavede do Uničova, kde hráli před necelým měsícem. Dokáže tým HC ZUBR Přerov popáté v řadě zvítězit? “Uničov má v týmu nějaké posily, takže to určitě nebude jednoduchý zápas. Musíme zahrát ještě lépe než ve Frýdku Místku a hlavně nesmíme dělat takové hloupé fauly jako ve včerejším utkání,“ dodává přerovský útočník Pavel Hanák k dalšímu mistrovskému zápasu.