ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín 3:2 (PP)

Za Zubry může na střídavé starty nastoupit David Šťastný, o dalších hráčích se jedná

Za Zubry může na střídavé starty nastoupit David Šťastný, o dalších hráčích se jedná
P ř e r o v – Na mateřský klub se nezapomíná. David Šťastný se může v přerovském dresu objevit i v následující sezóně. Z extraligového Zlína, jehož je kmenovým hráčem, má totiž na Hanou opět vyřízené střídavé starty.

Spolupráce se Zubry se čtyřiadvacetiletý útočník nevzdal ani poté, co z jejich kádru přestoupil na Valašsko. „Hned jsem řekl, že chci mít do Přerova střídavé starty,“ prozradil. „Ale jinak si myslím, že iniciativa pro tento krok byla oboustranná,“ doplnil. Zápasy za Hanáky mohou Šťastnému podle jeho slov pomoci: „Rád jsem na ledě, takže čím více utkání odehraji, tím je to pro mě lepší,“ prohlásil.

V přerovském hokejovém prostředí se navíc David Šťastný cítí více než dobře. „Za Zubry jsem hrával odmalička. Dá se tedy říct, že jsem v Přerově doma a mám to tu rád,“ pravil. Svazovat ruce mu však hra v trikotu se zubrem nebude. „Každý zápas, co jsem za Přerov kdy hrál, jsem bral zodpovědně. Takže s tímto nemám problém,“ říká s odhodláním.

Větší zápasová porce by však Šťastného pochopitelně měla čekat v extralize v barvách Zlína. Momentálně v mužstvu Ševců absolvuje letní přípravu. „Hodnotím ji velmi pozitivně a přiznám se, že se mi velice zamlouvá. Trávíme hodně času v posilovně, ale i na dráze a v tělocvičně. Přijde mi to takové správně vyvážené,“ míní David Šťastný, jenž v Přerově formou střídavých startů působil už v loňském ročníku WSM ligy.

Kromě něj mohou Zubři ze Zlína stejným způsobem znovu využít také brankáře Tomáše Štůralu. Loni si ostřílený dvaatřicetiletý muž s maskou zachytal za hanácký celek v šesti utkáních.

"Jsme rádi, že David znovu může v sezóně nastoupit za náš tým. Vedeme jednání také o dalších hráčích na střídavé starty a jsou mezi nimi i některá velice zajímavá jména," prozradil Pavel Hanák, sportovní manažer HC ZUBR Přerov.