PERMANENTKY (stav k 15.7., 18:00): K dnešnímu dni jste zakoupili 101 permanentek. Děkujeme!
INFO: Zubři nabízí možnost pronájmu ledové plochy v MEO Aréně. Cena pronájmu ledu (1 hodina) je 3000,- Kč.
Informace a objednávky: Aleš Verlík (sekretář klubu), telefon: 777 690 227, email: verlik@hokejprerov.cz

Za „pololetí“ přípravy dostali Zubři pochvalu. Ve volnu budou trénovat individuálně

Za „pololetí“ přípravy dostali Zubři pochvalu. Ve volnu budou trénovat individuálně
P ř e r o v – Prvoligovým hokejistům Přerova skončila první část přípravy na sezonu Chance ligy 2021/22. Od závěru dubna do prvního červencového dne navštěvovali posilovnu, pilovali rychlost v parku nebo využívali ledovou plochu v MEO Aréně. Odpočinout si teď mohou v rámci třítýdenní dovolené. Znovu se sejdou ve druhé polovině července.

„I když přišla spousta nových kluků, rychle se zapracovali. Celý tým má ode mě velkou pochvalu, k přípravě přistoupil zodpovědně a makal. U většiny kluků se nám povedlo dosáhnout cíle, který jsme si dali,“ sdělil kondiční trenér Zubrů Jakub Fryč.

„Za mě šlo o super přípravu. S Kubou, potažmo s Andrle Sport, jsem zvyklý trénovat od patnácti let. Vyhovuje mi to a jsem maximálně spokojený, že se v Přerově dokáže každému vyjít vstříc,“ vyzdvihl útočník Filip Dvořák. Vedle toho ocenil, že se spoluhráči nepůjde do sezony „rozlámaný“, což snižuje riziko zranění.

„Suchá" po celou sezonu

První fáze přípravy Hanáků trvala dva měsíce. Úvodní trénink se uskutečnil v pondělí 26. dubna, poslední ve čtvrtek 1. července. „První měsíc jsme řešili problémy po předchozí sezoně. Tréninky probíhaly převážně v posilovně Fitness AVE u Jindry Šejby, menší část pak v hale vedle zimního stadionu. Ve druhém měsíci jsme posilovnu omezili a více se zaměřili na dynamické věci,“ nastínil Fryč a zmínil, že s Přerovany vyrazil také do písku nebo na sprinty do parku Michalov. Podobu přípravy navíc ovlivnila novinka v podobě červnových tréninků na ledě.

„Za dva měsíce jsme stihli ‚projet‘ úplně všechno. Tréninkům na suchu se ale budeme věnovat v průběhu celé sezony, bez nich by to nešlo. Máme zaběhnutý systém, ve kterém budeme pokračovat,“ podotkl Dvořák.

Fryč na konci dubna předeslal, že přípravu uzpůsobí potřebám každého hráče. Ty zjistil z osobních pohovorů před startem tréninků. „Dopolední tréninky byly většinou po třech skupinách, odpoledne se pak kluci připravovali individuálně. Dolaďovali jsme mezery, na kterých jsme potřebovali pracovat,“ přiblížil specialista ze společnosti Andrle Sport.

Servis? I extraligový tým by mohl závidět

Nechyběl ani čas na regeneraci. Každou středu modrožlutí chodili do sauny, vířivky nebo na masáže. „Máme k dispozici špičkový tým lidí, který se o nás skvěle stará. Hanku, Meňu, Boba, Nikču, Míšu a k tomu ještě suprového kondičáka Kubu. I extraligový tým nám může něco takového závidět, v Přerově to funguje výborně,“ kvitoval Dvořák, který si přípravu zpestřoval zápasy ve stolním tenise.

„Občas jsem chodil na zimák kluky vyklepnout,“ zasmál se. S obráncem Jakubem Kubešem a útočníkem Janem Svobodou chodil hrát také klasický tenis. „Po hokeji jde o můj druhý nejoblíbenější sport. Léto v tomhle miluju, s klukama si můžu pinknout, trošku se vyhecovat. Na Kubu sice ještě nemám, ale on podvádí, protože je registrovaný – v podstatě poloprofík. Z amatérských zápasů bych ho vyřadil,“ zažertoval Filip Dvořák.

Zubry nyní čekají přibližně tři týdny volna, na které dostali individuální tréninkové plány. V pondělí 19. července jim začnou dobrovolné společné tréninky před oficiální týmovou přípravou na ledě. Ta se rozeběhne o týden později – v pondělí 26. července.