ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Poruba - Přerov 1:2 (SN) | JUNIOŘI: Třinec - Přerov 6:4 | DOROST: Přerov - Olomouc 3:0

Z Brna přichází dvojice obránců, dres Zubrů obléknou Lukáš Vágner a Rostislav Šnajnar

Z Brna přichází dvojice obránců, dres Zubrů obléknou Lukáš Vágner a Rostislav Šnajnar
P ř e r o v – Čas do začátku bojů v nové sezóně 2016/17 se den po dni krátí, přípravy na WSM ligu tak probíhají na všech frontách. Směrem k finální podobě se blíží soupiska prvoligového A-mužstva, jenž má teď další dvě jména navíc. Spolupráce Přerova s Kometou Brno přivádí do týmu Zubrů tentokrát duo obránců. V modrožlutém dresu fandové dál uvidí Lukáše Vágnera a Rostislava Šnajnara.
Dvaadvacetiletý zadák Lukáš Vágner vloni zpevnil zadní řady Zubrů až těsně před startem WSM ligy, kterou nováček z Přerova proplul velmi úspěšně a výrazně překonal prvotní záchranářské cíle. “Určitě se na začátku nečekalo, že budeme hrát v tabulce tak vysoko a postoupíme ze základní části přímo do čtvrtfinále play-off. K výborným výsledkům hodně pomohla super parta v kabině. Celá sezóna byla skvělá,“ vrátil se Vágner k uplynulému ročníku, v němž odehrál za Přerov čtyřiačtyřicet zápasů s bilancí tří gólů a dvou asistencí.

Část přípravy absolvoval doma v Brně, teď už však polyká tréninkové dávky v Přerově, kam přichází na hostování. Nazpět má střídavé starty. “Určitě to bude těžší. Všichni soupeři ví, že už teď nejsme tým, který postoupil z druhé ligy,“ má Vágner jasno. I tak ale mladý obránce myslí znovu na vysoké příčky. “Určitě chci pomoct k tomu, aby se nám podařilo udělat výborné výsledky. Nejlepší by bylo projít až do baráže,“ dodal Lukáš Vágner s úsměvem.

Na trase Brno – Přerov je i další z mladých obránců, devatenáctiletý reprezentant Rostislav Šnajnar. Za Zubry bude nastupovat stejně jako vloni, tedy na střídavé starty. “Bylo by to skvělé, kdyby se nám loňskou sezónu povedlo zopakovat. Cíl jsme měli dostat se do předkola a přímým postupem do play-off jsme ho ještě předčili,“ liboval si zadák z Brna, jenž je navíc pravidelným účastníkem akcí mládežnických reprezentací. Na Hané si do statistik zapsal čtyři kanadské body a jeden start má za áčko Komety.

Také on už byl Kometou vyslán do Přerova. Tvrdě se proto připravuje na novou sezónu pod vedením kondičního trenéra Zubrů Tomáše Tomigy. “Vloni se tak dobrý výsledek nečekal, proto soupeři na nás teď už budou nachystaní. Co nejlépe se musíme připravit i my. Makáme naplno, abychom hráli alespoň tak dobře, jak minulý rok.“

Obhajovat Zubři budou nejen čtvrtfinálovou účast, ale i druhé místo v návštěvnosti zápasů. Výborná atmosféra je to, co mohou Přerovu leckteré kluby závidět. “Je to skoro srovnatelné s Brnem. Tady v Přerově je zimák trochu menší, takže ta atmosféra víc vynikne. Fanoušci to umí parádně naladit, až jsem z toho někdy měl i husí kůži. Už se všichni těšíme, až zase vyjedeme na led a fanoušci nás poženou v zápasech. Teď ta suchá příprava moc oblíbená není,“ prozradil Šnajnar s úsměvnou grimasou.