Z Benátek se Zubři vrací s prázdnou, soupeři pomohly přesilovky a výborný brankář

B e n á t k y  n / J – S cílem zapsat další body do tabulky vyrazili Zubři na led Benátek. Závěrečný zápas první čtvrtiny základní části CHANCE Ligy ale Přerovu vůbec nevyšel. Soupeř získal v úvodním dějství dvougólový náskok, na který tým Zubrů hledal odpověď marně. Modrožlutí si vylámali zuby na skvěle chytajícím brankář Schwarzovi a nezvládli přesilovky soupeře. Benátky poté navíc skóre zvýšily na 4:0 a zaslouženě braly všechny tři body.
15.kolo, středa 17.10.2018
HC Benátky nad Jizerou - HC ZUBR Přerov
4:0
(2:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 12. Zachar (Hanousek, Špaček), 16. Chrtek (Bittner), 42. Chrtek (Braid, Husa), 58. Bittner (Průžek, Dlouhý). Rozhodčí: Kašík, Kostourek – Beneš, Štofa. Vyloučení: 6:4, navíc Maier (Benátky nad Jizerou) 10 minut osobní trest, Chrtek (Benátky nad Jizerou) 10 minut osobní trest. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 200. Střely na branku: 27:42. Zblokované střely: 14:7. Vhazování: 29:34. Průběh utkání: 4:0.
Schwarz – Kunst, Hanousek, Husa, Bednář, Aubrecht, Maier – Dlouhý, Mikyska, Jeník – Špaček, Najman, Zachar – Bittner, Chrtek, Psota – Průžek, Šír, Braid – Rychlovský
Klouček – Pala, Čáp, Černý, Zbořil, Pohl, Malina, Padrnos – Doležal, Sýkora, Š. Kratochvil – Procházka, Václavek, Sikora – Goiš, Hejcman, Navrátil – Zmeškal, Moučka, Indrák

Před tradičně tristní návštěvou v Benátkách nezačali Zubři příliš dobře. Domácí byli v úvodu aktivnější a už po minutě mohli udeřit. Špaček vyslal do brejku Zachara, jehož tutovku však Klouček zlikvidoval. Pak sice Středočechy přibrzdilo vyloučení, ale Přerov toho v přesilovce moc nevymyslel. Až po ní se mohl prosadit Goiš, který tečoval ránu Navrátila. V 11. minutě přišla obrovská šance Doležala, ale ani on na Schwarze nevyzrál. A bohužel zakrátko platilo pravidlo „nedáš – dostaneš“. Benátky předvedly rychlou kombinaci, kterou u tyče zakončil Marek Zachar.

Přerov se snažil vyrovnat, jenže šel do oslabení a v něm bleskově inkasoval podruhé. Bittner hned po buly adresoval puk na dobře postaveného Ondřeje Chrtka, který se nemýlil. V závěru úvodní části to už byli Zubři, kdo převzal taktovku, skóre 2:0 se však nezměnilo.

Mnoho k tomu ale nechybělo těsně po začátku druhé třetiny. Zubři promarnili další přesilovku, za což mohli být potrestáni. Zachar s Hanouskem byli důrazní, Klouček si však se střelou druhého jmenovaného poradil. V dalších minutách se hrál rychlý hokej nahoru – dolů. Modrožlutí při snaze přiblížit se svému soupeři ale naráželi na dobře chytajícího Schwarze. Ten zneškodnil střely Maliny i Čápa a při pokusu Hejcmana šel kotouč mimo.

Oba týmy posléze pohrdly nabídnutou přesilovkou, a tak i po čtyřiceti minutách vedly Benátky nad Jizerou o dva góly.

Do třetí části vstupovali Přerované s jasným cílem zvrátit nepříznivý průběh. Jenže přišel faul Šimona Kratochvila a domácí znovu sehráli přesilovku výborně. Ondřej Chrtek získal kotouč na levém kruhu a pověsil ho pod horní tyčku. Ve 47. minutě doslova volala po snížení stavu spolupráce Navrátila s Goišem, ten však zblízka netrefil bránu.

Hanáci byli v závěru lepším týmem, dobývali benáteckou svatyni, leč neúspěšně. Neprosadil se ani Sikora a z dobré pozice také Procházka. K překonání brankáře Schwarze nevedla ani dlouhá power-play, a tak domácí trefou Ladislava Bittnera do opuštěné přerovské klece definitivně rozhodli.

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): Stál proti nám těžký a zkušený soupeř. Zápas jsme odmakali. Podali jsme dobrý týmový výkon. Pochvalu zaslouží celý náš tým, v čele s obranou i brankářem.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Utkání poznamenala naše velká marodka. V nohách jsme také měli nesmírně těžké utkání se Vsetínem, kde se hráči vydali. Také dlouhá cesta a krátká regenerace se v začátku zápasu jistě projevily. Dnes jsme tahali za kratší konec provazu.