WINNWELL Cup v Jaroměři: Cestu za zlatem Olomoucké akademii zhatila jedna porážka

J a r o m ě ř – Celkem pět dní trval během minulého týdne na zimním stadionu v Jaroměři velký turnaj WINNWELL Cup 2014, jenž byl určen pro hokejisty ročníku narození 2001. Jedním z devíti účastníků byla úspěšná Olomoucká akademie, tedy výběr hráčů Olomouce, Přerova, Prostějova a Šumperka, který v této kategorii vedou přerovští kouči Aleš Verlík, Martin Vojtek a David Kudělka. Jejich svěřenci bez ztráty bodu vyhráli základní část, ale ve finále pak nedotáhli do vítězného konce zápas s domácí Jaroměří.
Turnaj byl určen pro hráče ročníku 2001, většině týmů však byl povolen start hokejistů o rok starších. Jednotlivé týmy byly vesměs výběry, hrající pod hlavičkou klubů. 3K Chomutov – Chomutov, Kadaň, Klášterec nad Ohří, HCM Jaroměř – Jaroměř, Trutnov, Krkonoše, SK Třebechovice – výběr odchovanců hrajících v Hradci Králové a Pardubicích.

Vzhledem k účasti starších žáků na Mistrovství republiky reprezentovali přerovský klub v Jaroměři pouze dva hráči – Tomáš Krupa a Denis Vohrabal.

Základní část se hrála systémem každý s každým (8 utkání), po ní přišly na řadu zápasy o konečné umístění: 1-2 (finále), 3-4 (o 3. místo), 5-6 (o 5. místo), 7-8 (o 7. místo) 9 konečné pořadí.

Výsledky zápasů v základní části

Olomoucká akademie – HK Kroměříž 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Branky: Rutar, Popelka, Žižlavský, Scheuter, Dvořák

Olomoucká akademie – HCM Jaroměř 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Branky: Žižlavský, Popelka, Antoníček

Olomoucká akademie – SK Třebechovice 5:2 (2:1, 3:0, 0:1)
Branky: Popelka 3, Antoníček, Žižlavský

Olomoucká akademie – HC Uherské Hradiště 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: Scheuter, Rutar, Žižlavský

Olomoucká akademie – MHK Dolný Kubín 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)
Branky: Antoníček 2, Žižlavský 2, Popelka, Žouželka

Olomoucká akademie – EHC Burgdorf 10:1 (5:1, 2:0, 3:0)
Branky: Antoníček, Žižlavský, Krupa, Popelka, Scheuter, Žouželka, Vohrabal, Urban

Olomoucká akademie – 3K Chomutov 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Branky: Popelka 2, Žižlavský, Scheuter

Olomoucká akademie – Výběr Královehradeckého kraje 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
Branky: Žižlavský 2, Popelka, Antoníček, Žouželka

Po základní skupině 1. místo, získáno 16 bodů, skóre 42:9.

Finále

Olomoucká akademie – HCM Jaroměř 3:4 (2:1, 1:1, 0:2)

Dovednostní soutěže

Nejrychlejší bruslař: Adam Popelka – 2. místo
Stíhací závod družstev: (Čtyři hráči z jednoho týmu / Žižlavský, Žouželka, Studený, Rutar) – 3. - 4. místo
Střelba na branku: Petr Antoníček – 2. místo
nejlepší brankář: David Kašpar – 1. místo
nejlepší střelec: Adam Scheuter – 3. místo
Minihokej: Olomoucká akademie – 1. místo (Kašpar, Žižlavský, Žouželka, Scheuter, Rutar, Antoníček, Popelka, Studený, Harabiš)

Individuální ocenění

Direktoriátem turnaje vyhlášeni tři nejlepší hráči týmu: Petr Antoníček, Adam Popelka, Martin Žižlavský

Nejproduktivnější hráč turnaje: Adam Popelka