ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Šumperk - Přerov (středa 18:00) | JUNIOŘI: Přerov - Chrudim (pátek 18:00) | DOROST: Přerov - Zlín (čtvrtek 18:00)

Vzpomínka na Pavla Nováka, velkého fanouška hokeje

Vzpomínka na Pavla Nováka, velkého fanouška hokeje
P ř e r o v – Po dlouhé době zažil přerovský zimní stadion velkou slávu. Otevírání nově opravné haly doprovázel zajímavý program, kterého se zúčastnila spousta lidí z Přerova i okolí. Nedočkaví zájemci si už odpoledne prohlíželi opravenou halu a několik stovek diváků si nenechalo ujít koncert Pavla Nováka mladšího. Skvělá divácká návštěva večer sledovala vítězné utkání proti Vsetínu. Mezi fanoušky však chyběl zpěvák Pavel Novák, který letos v únoru prohrál těžký boj s rakovinou.
Celý program otevírání zimního stadionu odstartoval už krátce po poledni, kdy byla hala za přítomnosti investorů a pozvaných hostů slavnostně otevřena. Řada nedočkavých příznivců ledního hokeje odpoledne využila možnost si opravený hokejový stánek prohlédnout. Od půl páté měli příchozí diváci možnost shlédnout před halou vystoupení Pavla Nováka mladšího, který zazpíval nejen řadu nových songů ze svého repertoáru, ale také starší hity předělané do nového kabátu.

Pavel Novák mladší také všem hokejovým fanouškům zazpíval během druhé přestávky utkání Přerov – Vsetín znovuobnovenou hymnu přerovských hokejistů. Ta by se měla stát v dalších zápasech součástí bitev na zimním stadionu v Přerově. Odložené utkání se Vsetínem a otevírání haly si nenechalo ujít 2750 diváků a na téměř stoprocentně zaplněných tribunách stály davy fanoušků. Jeden z velkých příznivců přerovského hokeje však středeční slávu a druholigové utkání už bohužel nemohl navštívit. Přerovský zpěvák Pavel Novák, proslavený nestárnoucími hity jako Vyznání, Pihovatá dívka, Nádherná láska a dalšími, v loňském roce dlouho bojoval s rakovinou a zákeřné nemoci bohužel v únoru letošního roku podlehl.

Zpěvák Pavel Novák se narodil v roce 1944 v Přerově. Studoval na přerovském gymnáziu a později na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Zpívat začal v roce 1961 se souborem tradičního jazzu Dixiland Přerov a o rok později vydal první rozhlasovou nahrávku. Později zpíval i s orchestrem Alfa, v roce 1967 založil svoji vlastní skupinu s názvem Vox a v letech sedmdesátých vystupoval se skupinou Proto. Na začátku devadesátých let začal hrát s vlastní skupinou Family a své pěvecké aktivity směřoval hlavně pro děti. Během více než čtyřicetiletého působení na domácí hudební scéně vystupoval a natáčel prakticky se všemi špičkovými orchestry. Pavla Nováka jsme ale také znali jako velkého fandu přerovského hokeje a spisovatele.

Během své kariéry vydal stovky singlů, na kontě má 30 alb a na spoustě dalších se podílel. Vystupoval ve většině států Evropy a dokonce také v Asii, v Americe, Kanadě i Austrálii. V posledních letech bojoval se zákeřnou rakovinou, ale postaral se o velké překvapení, když v listopadu loňského roku krátce navštívil na zimním stadionu utkání legend přerovského a olomouckého hokeje. Nakonec ale boj s těžkou nemocí prohrál. Zpěvák a velký fanoušek přerovského hokeje Pavel Novák zemřel ve středu 11. února 2009 v přerovské nemocnici na rakovinu prostaty.