ONLINE >>> MUŽI: Kadaň - Přerov 3:2 (SN) | JUNIOŘI: Přerov - Vsetín 3:7 | DOROST: Olomouc - Přerov (ODLOŽENO)

Vzpomínka na 80. léta, dres u stropu, výhra. Před dvěma lety Zubři slavili 90. výročí klubu

Vzpomínka na 80. léta, dres u stropu, výhra. Před dvěma lety Zubři slavili 90. výročí klubu
P ř e r o v – Sezona 2018/19 měla pro Zubry jubilejní punc. Slavili v ní 90. výročí založení svého klubu, přesněji řečeno jeho prvního přímého předchůdce. Oslava kulatých narozenin proběhla v tento den, 12. listopadu, před dvěma lety. Přerovští v domácím zápase proti Kladnu nastoupili v retrodresech připomínajících jednu z významných ér přerovského hokeje – 80. léta minulého století. Přinesly jim úspěch, Rytíře porazili a MEO Aréna se radovala ze zisku tří bodů.

Hokejový odbor v Přerově sice nevznikl dvanáctého, ale pětadvacátého listopadu. Duel proti Kladnu byl však pro Zubry domácím soubojem s atraktivním soupeřem, který se datu založení nejvíce blížil.

O tom, jaké retrodresy Hanáci pro 22. kolo Chance ligy obléknou, rozhodli fanoušci. V anketě vybírali mezi dresy odkazujícími na období první republiky a hokejové průkopníky z SK Přerov, a trikoty evokujícími 80. léta 20. století, v nichž MEO svedlo mimo jiné památné bitvy se Slovanem Bratislava. Více hlasů nakonec dostala druhá varianta.

Zubři do slavnostního utkání nastoupili za šlehání ohňů. Společně s Kladenskými pak z modré čáry sledovali, jak ke stropu MEO Arény stoupá retrodres s letopočtem 1928.

„Pamatuju si, že oslavy 90 let hokeje probíhaly po celý rok. Na ledě i na dresech jsme měli speciální logo, pivo se čepovalo do kelímků se speciálním designem. Bylo to moc hezké, oslavy se povedly," říká po dvou letech obránce Mikuláš Zbořil. „Mít na sobě přerovský retrodres pro mě byla čest. Zároveň jsem to vnímal jako příjemné zpestření, takové akce se mi líbí," dodává.

Šestadvacetiletý přerovský odchovanec má ve své kariéře na retrodresy vůbec štěstí. V mateřském klubu navlékl trikot s historickým nádechem i dva týdny před zápasem s Kladnem. V Českých Budějovicích se Zubři (den před 100. výročím vzniku Československa) představili v replikách dresů československých reprezentantů na olympiádě v Antverpách 1920 (Přerov nastoupil v rezervní červené variantě československých dresů – pozn. red.). Zbořil tehdy do sítě Motoru skóroval, ovšem Zubři prohráli 1:3.

Dalším Zbořilovým zážitkem s retrodresem byly oslavy 90 hokeje ve Zlíně. Za Berany v lednu 2019 naskočil prostřednictvím střídavých startů proti Pardubicím.

Při měření sil s kladenskými Rytíři zaznamenal v retrotrikotu jeden plusový bod. Přerované si během první třetiny vypracovali dvoubrankové vedení. Nejprve Moučkovu střelu dorazil do sítě Tomáš Doležal, poté po Sikorově přihrávce uklidil puk do odkryté brány Roman Pšurný. Mimochodem, zkušený centr pak čekal na další trefu až do 20. ledna.

Rytíři ve druhé části snížili, početní převahu využil obránce Kehar. Zubři si ovšem dvoubrankový náskok vzali zpět. V polovině třetí dvacetiminutovky hráli přesilovku a Ondřej Kopta našel volné místo mezi pravou tyčí a tělem brankáře Brízgaly. Gól útočníka, jenž v Přerově měsíc hostoval ze Vsetína, byl nakonec vítězný. Kladno totiž ještě duel zásluhou Kružíka v závěru zdramatizovalo. Vyrovnat však nedokázalo, MEO před zraky 2542 diváků vyhrálo 3:2.

„Po volnu, které jsme měli, je to pro nás nejlepší možný vstup do soutěže. Jsou to zlaté tři body," svěřil se chvíli po zápase autor první přerovské branky Tomáš Doležal. „Retrodresy? Jsou krásné, úplná pecka. I ten znak, jak je našitý. Vypadají fakt pěkně," okomentoval vítězné přerovské úbory.

Připomeňte si utkání s Kladnem v retrodresech z 12. 11. 2018