>>> ONLINE PERMANENTKY <<<     POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: CELKEM 259, PATRON 49 (stav k 30.6., 14:00)

Vzhůru na derby! Zubři startují odvety tím nejpikantnějším možným způsobem

Vzhůru na derby! Zubři startují odvety tím nejpikantnějším možným způsobem
P ř e r o v – Druhých patnáct kol úvodního rozlosování Chance ligy načnou v pondělí hokejisté Přerova. Těšit se mohou na vyhecovanou bitvu proti regionálnímu sokovi z Prostějova. Vyjeďte je na stadion Jestřábů podpořit! MEOfANS organizují výjezd, na který se můžete hlásit na diskusním fóru nebo na Facebooku ve zprávách. Samotné ostře sledované utkání začne v 18 hodin.
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
pondělí 21.10. 18:00
ZS Prostějov

První hanácké derby letošní sezony Zubři zvládli. V úvodním kole Chance ligy skórovali třikrát během první třetiny. Dvěma trefami – svými dosud jedinými v přerovském dresu – a k tomu ještě jednou asistencí se blýskl obránce Jakub Kubeš (2+6), jenž v sobotu oslavil 23. narozeniny. „Byl to můj zatím nejpovedenější zápas za Přerov. Derby je prestižní záležitost a byl jsem rád, že mi to tam napadalo. Doufám, že by se mi v pondělí mohlo podařit něco podobného, ale hlavní bude získat tři body,“ uvědomuje si bez šesti centimetrů dvoumetrový dlouhán, který své aktuální výkony nepovažuje za optimální a věří, že právě atraktivní střet by jej mohl nastartovat.

Dvoubrankové vedení MEO dokázali Prostějovští 11. září pouze zkorigovat. K vyrovnání jim nepomohla ani závěrečná přesilovka znásobená hrou bez brankáře. „Teď bude důležité mít dobrý pohyb a hrát dobře v obraně. Když budeme dodržovat taktické pokyny, věřím, že budeme úspěšní,“ poznamenal Kubeš.

Derby s puncem play-off

Jestřábům po patnácti kolech patří desátá příčka prvoligové tabulky, na kontě mají 23 bodů. Tým trenérů Jiřího Vykoukala a Iva Peštuky v měsíci říjnu čtyřikrát vyhrál a třikrát odjížděl z ledu jako poražený. Doma po nájezdech podlehl Třebíči (1:2), načež zapsal čtyři tříbodové zisky v řadě. Poradil si s Kadaní (2:3), Ústím nad Labem (5:4), Benátkami nad Jizerou (2:8) a pražskou Slavií (4:1). V posledních dvou zápasech ale pokaždé padl, na Jihlavu nestačil 1:4 a na České Budějovice během sobotního večera na vlastní půdě dokonce 0:5.

Pro regionální bitvu to však nic neznamená. Tím spíš, že Prostějov ví, jaké to je porazit Přerov v domácím prostředí. „Je to derby. Navíc dostává punc zápasu play-off, protože všichni víme, o co do sedmého prosince hrajeme. Hráči nechají na ledě všechno a diváci se mají na co těšit,“ slíbil asistent hlavního kouče Zubrů Vladimíra Kočary Jakub Grof.

V pondělí všichni na derby!

Chance liga se chystá napsat své 16. kolo a přerovští hokejisté potřebují vaši podporu! Pojeďte jim proto fandit během hanáckého derby na ledě regionálního rivala z Prostějova. Pikantní partie se uskuteční v pondělí 21. října od 18 hodin. Přihlašovat se můžete na diskusním fóru nebo na Facebooku MEOfANS ve zprávách. Odjezd autobusu je v 16:30 od MEO Arény, cena výjezdu je 100 Kč.

Jestřábí produktivitě vévodí dvojice na Chance ligu nadstandardních útočníků Marek Račuk (6+16) – Lukáš Žálčík (9+12). Není bez zajímavosti, že odchovanec teplického a litvínovského hokeje Račuk potřeboval na přibližně stejné množství kanadských bodů o dvacet střel méně než jeho kolega a rodák ze Šumperka Žálčík (35 – 55).

„Chystáme se na Prostějov jako na celek, ne na konkrétní hráče. Věřím, že to bude dobrý zápas a přijede nás podpořit spousta fanoušků – jako třeba v sobotu do Sokolova," řekl Grof. „Za Sokolov bych chtěl fanouškům ještě zpětně moc poděkovat. Bylo opravdu skvělé, že jeli o víkendu 450 kilometrů, aby nás povzbudili. Bod, který jsme uhráli a má pro nás velký význam, byla i jejich zásluha. Těšíme se na jejich podporu v Prostějově," doplnil.

Trenéři sází na Novotného, počítat mohou také se Štůralou

Dobře známé role se v Prostějově zhostil obránce Martin Novotný (0+3). Stejně jako v Přerově se mu dostává pořádné porce času na ledě. V průměru na jeden zápas jde o více než 21 minut. Přes dvacet minut stráví mezi mantinely také další bek František Hrdinka (bez bodu), ten ale ve srovnání s Novotným odehrál za Jestřáby polovinu utkání, jelikož je posílil teprve na sklonku září.

Do prostějovské branky stihli zatím naskočit tři maskovaní muži. S Jakubem Neužilem se Jestřábi rozloučili, po necelých pěti sezonách ve čtyřicetitisícovém okresním městě se přesunul do Kadaně. Jiří Vykoukal, zároveň sportovní manažer Prostějovanů, to v první polovině října zdůvodnil potřebou nového impulsu pro mužstvo i samotného Neužila. Ten letos předváděl nevyrovnané výkony s úspěšností zákroků pod 90 procent.

Jako náhrada přišel ostřílený Tomáš Štůrala (dva zápasy, úspěšnost 92,11 %), který své bohaté zkušenosti může předávat o patnáct let mladšímu mládežnickému reprezentantovi Danielu Dvořákovi (deset zápasů – 88,6 %). Štůrala oblékal černočervenou, případně bíločervenou prostějovskou kombinaci už loni. Prostřednictvím střídavých startů z extraligového Zlína zaznamenal sedm duelů, z nichž hned pět bylo vítězných.

Chance liga, 16. kolo
Prostějov – Přerov

10. místo
umístění v tabulce
5. místo
15 – 7 – 0 – 2 – 6 (46:51) 23
statistiky základní části
15 – 8 – 2 – 1 – 4 (45:31) 29
Prostějov – Č. Budějovice 0:5
poslední zápasy
Sokolov – Přerov 4:3sn
Marek Račuk 22 (6+16)
nejproduktivnější hráč
Roman Pšurný 16 (10+6)
Lukáš Žálčík (9 gólů)
nejlepší střelec
Roman Pšurný (10 gólů)
Marek Račuk (16 asistencí)
nejlepší nahrávač
Jakub Navrátil (12 asistencí)
Jakub Husa 6 (0+6)
Jaroslav Mrázek 6 (0+6)
nejproduktivnější obránce
Mikuláš Zbořil 9 (2+7)
Martin Novotný (43 TM)
nejtrestanější hráč
Jiří Krisl (47 TM)
Tomáš Štůrala (92,11 %)
Daniel Dvořák (88,6 %)
úspěšnost brankářů
Michael Petrásek (92,27 %)
Lukáš Klimeš (95,27 %)
Daniel Šimonů (86,36 %)
70 / 16 / 22,86 %
přesilovky
počet / góly / úspěšnost
65 / 14 / 21,54 %
66 / 13 / 80,3 %
oslabení
počet / góly / úspěšnost
55 / 5 / 90,91 %