INFO: Zubři nabízí možnost pronájmu ledové plochy v MEO Aréně. Cena pronájmu ledu (1 hodina) je 3000,- Kč.
Informace a objednávky: Aleš Verlík (sekretář klubu), telefon: 777 690 227, email: verlik@hokejprerov.cz

Vzhůru do chladného prostředí! A-tým Zubrů poprvé trénoval na ledě, piloval dovednosti

Vzhůru do chladného prostředí! A-tým Zubrů poprvé trénoval na ledě, piloval dovednosti
P ř e r o v – Prvoligoví hokejisté Přerova pokročili v přípravě na nový ročník Chance ligy. V úterý vyjeli k prvnímu tréninku na ledě. Mezi mantinely MEO Arény bruslily přibližně dvě třetiny hráčského kádru. Využily především služby skills kouče Víta Černohouse, věnovali se totiž rozvoji individuálních dovedností.

„Kluci začali technikou bruslení. Odstartovali jsme zlehka, aby si zvykli. Po úvodní čtvrthodince jsme trénovali vedení kotouče a střelbu. Nebyla žádná spolupráce, hra ani žádné souboje,“ uvedl Černohous.

V Přerově přitom nebývá zvykem, že by se na ledě trénovalo už začátkem června. Obvykle se začíná mrazit až na přelomu července a srpna. „Je to nová situace – pro nás trenéry a hlavně pro hráče. Chození na led v červnu nemusí sedět úplně všem. Závisí na domluvě, někdo půjde třeba na další ledy, je to i pocitově,“ vysvětlil pětadvacetiletý skills kouč. „Kdybychom nyní všechny hráče nahnali na led a zatáhli je tam, nebylo by to přínosné,“ doplnil.

„Vítek Černohous se snaží jít s trendy z Ameriky. Pár tréninkových věcí jsme ale znali. Bylo to spíš o tom, abychom se nezranili a osahali si výstroje. Všechno proběhlo v klidném tempu,“ usmíval se po tréninku obránce Robert Černý.

>>>Fotogalerie z prvního tréninku A-týmu na ledě<<<