ONLINE >>> MUŽI: Přerov - Zlín 0:6
>>> PRODEJ PERMANENTEK <<<     POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: CELKEM 560, PATRON 67 (stav k 30.7., 12:00)

Využitá přesilovka a předtím krásný blafák. Ale životní nebyl, smál se Šimon Kratochvíl

Využitá přesilovka a předtím krásný blafák. Ale životní nebyl, smál se Šimon Kratochvíl
B e n á t k y n / J, L i t o m ě ř i c e – Ještě nikdy se Šimonu Kratochvílovi nepovedlo v jednom zápase WSM ligy vstřelit dvě branky. Nedělní souboj na ledě Litoměřic to ale změnil a třiadvacetiletý útočník pomohl Zubrům k vítězství 6:4. Žlutomodří díky němu zvýšili své bodové konto na hodnotu 86, tolik bodů přitom od postupu do druhé nejvyšší soutěže v roce 2015 získali vůbec poprvé.

Duel s litoměřickým Stadionem znamenal pro Zubry druhé představení ve dvou dnech. To první – v Benátkách nad Jizerou – se jim nevyvedlo. Podle Šimona Kratochvíla zapříčinily přerovskou prohru 2:3 špatný vstup do zápasu a řada neproměněných příležitostí. „Co víc k tomu říct,“ těžko hledal slova. Vedle svěřenců trenérů Přecechtěla a Dočkala přitom v sobotu klopýtly i všechny tři týmy, které se v tabulce nacházely těsně před nimi. „Zamrzí to. Ale do dalšího utkání jsme šli s tím, že to napravíme a vyhrajeme,“ hlásil Kratochvíl.

Zápasy s Benátkami a s Litoměřicemi si byly podobné. I Kališníci stejně jako den předtím Středočeši způsobovali Hanákům svou bojovností nemalé nepříjemnosti. „Tentokrát jsme však vstřelili víc gólů a podařilo se nám zvítězit,“ vypíchl Šimon Kratochvíl hlavní rozdíl mezi oběma víkendovými střetnutími.

V litoměřickém prostředí se dvakrát zapsal mezi úspěšné střelce. Na poli WSM ligy se mu něco takového povedlo vůbec poprvé. Není tak divu, že mu v hlavě na výjimečný okamžik, nebo spíše výjimečné okamžiky, utkvěly krásné vzpomínky. „Hlavně jsem ale rád, že jsem tím pomohl týmu,“ prozradil hráč nosící na drese číslo 26, co na dvou trefách z konce druhé třetiny oceňuje nejvíce. Jeho první úder se musel všem přerovským fanouškům líbit. Přihrávka od dvojčete Matouše vyslala Šimona na zteč tváří v tvář brankáři. Zubří nájezdník si s poslední překážkou poradil náramně, vystřihl ukázkový bekhendový blafák. „Jestli byl životní? To ne,“ zasmál se Šimon Kratochvíl. „Důležité bylo, že se mi povedlo skórovat a tím jsme se dostali zpět do zápasu,“ uvědomoval si.

Zatímco první brankou snížil z pohledu Přerova na 1:2, druhou skóre srovnal. Čtyři sekundy před vypršením prostřední dvacetiminutovky Šimon Kratochvíl využil přesilovou hru. „Jirka Goiš mi poslal nahrávku přímo na hůl. Já už jenom uklidil puk do brány,“ glosoval. V situaci prokázal dobrý výběr místa i „instinkt zabijáka“. Co mu stálo v cestě za ideální střeleckou pozicí, muselo pryč. Jako litoměřický obránce Smetana. „Myslím, že o mě zakopl nebo tak něco. Byli jsme v souboji,“ pamatuje si přerovský odchovanec.

V závěru utkání trnul na střídačce. Litoměřičtí poté, co Zubři podruhé otočili skóre ve svůj prospěch, odvolali gólmana. Vyrovnat na 5:5 ale nezvládli, naopak Přerované si trefou do prázdné klece pojistili triumf. „Kluci na ledě to ustáli,“ pochvaloval si Kratochvíl. Soupeři typu Benátek nad Jizerou či Litoměřic ale Zubrům příliš nesedí. „Těžko se proti nim hledá motivace. Není to, jako když hrajete proti Kladnu s Jágrem,“ přiznal Šimon Kratochvíl.

V Litoměřicích nastupoval společně s bratrem Matoušem a Karlem Pláškem ve třetím útoku. Jelikož Jakub Navrátil odcestoval plnit si povinnosti v reprezentaci, měl zubří trenérský štáb k dispozici pouze 11 útočníků. „Vyřešilo se to tak, že Milan Procházka se točil ve druhém a čtvrtém útoku,“ vysvětlil Kratochvíl.

V týdnu v polovině února čeká přerovský tým jediný zápas. Ten navíc odehraje až v neděli, doma se Slavií Praha. „Momentálně máme chvíli na odpočinek. Od středy už znovu přijdou na řadu tréninky,“ sdělil Šimon Kratochvíl. Nedělní střetnutí s červenobílými vnímá jako generálku na play-off. To už mají Zubři jisté. „Teď nám jde o lepší umístění v tabulce. Proti Slavii si půjdeme pro tři body, protože chceme vyhrát co nejvíce zápasů,“ má jasno nedělní střelec, že by družina od řeky Bečvy mohla své bodové maximum od postupu do první ligy v roce 2015 ještě navýšit.