ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Poruba 2:0 | JUNIOŘI: Vsetín - Přerov 2:3 | DOROST: Přerov - Olomouc 1:3

Vyřazení nás mrzí, chtěli jsme dál, hlesl Hejcman a vypíchl kladenské přesilovky

Vyřazení nás mrzí, chtěli jsme dál, hlesl Hejcman a vypíchl kladenské přesilovky
K l a d n o – Snažili se, bojovali, čtvrtfinálovou sérii ale už hokejisté Přerova neprodloužili. Na ledě Kladna během třetí třetiny nevyužili dvojnásobnou přesilovku a zanedlouho jim Rytíři v oslabení odskočili na rozdíl dvou branek. Útočník Darek Hejcman tak Hanákům k výhře tentokrát nepomohl. Prohra 1:4 a konec sezony jej mrzí už kvůli výborným přerovským fanouškům. Na Kladno si Zubři podle jeho slov věřili.

Nedlouho po pátečním zápase Darek Hejcman neskrýval pocity zklamání. „Vyřazení nás mrzí, chtěli jsme dál. Na soupeře jsme si věřili. Je to škoda.“ Sám nebyl úplně fit, proto do startu čtvrtfinálové série a jejího prvního pokračování v kladenském prostředí osobně nezasáhl. „V prvním zápase měli kluci šance, mohlo se to přiklonit na naši stranu,“ věděl. Doma sice Zubři nejprve padli rozdílem šesti gólů, pak ale na Rytíře dokázali vyzrát.

„Na středeční výhru jsme chtěli navázat. Mohli jsme Kladno znovu porazit a vrátit sérii zpátky do Přerova, ale bohužel to nevyšlo,“ posteskl si Hejcman. Na tribuně prožíval větší nervy než na ledě. „Když člověk nemůže pomoci a musí se jen koukat, není to nic příjemného. Byl jsem rád, že jsem nakonec mohl nastoupit,“ přiznal.

Moc jsme chtěli a puk začal skákat. Jsme na**aní

Na kladenském ledě Zubři ve druhé třetině snížili na 1:2. Vyrovnat mohli v poslední dvacetiminutovce, kdy se jim po faulech Melky a Lakose naskytla 42 sekund dlouhá přesilovka pět na tři. Pukem v síti za zády brankáře Cikánka však neskončila. „Přesilovky nás trápily polovinu sezony, až ke konci nám to tam v nich začalo padat. Jak jsme moc chtěli, začal nám puk skákat. Každý z nás je teď na**anej, že to nevyšlo,“ řekl čtyřiadvacetiletý centr otevřeně.

Právě přesilovky označil za největší přednost Kladna. „Má v týmu zkušené hráče, kteří je umí sehrát. Kromě čtvrtého zápasu, kdy jsme soupeře více méně vynulovali, jsme se na to nedokázali připravit. V přesilovkách byla hlavní kladenská síla,“ komentoval. V dresu Přerova zažil Hejcman své první prvoligové play-off. „Užil jsem si ho, akorát to chtělo pokračovat ještě dál.“

Fanouškům můžeme za celou sezonu jen poděkovat

Sezonu z celkového hlediska hodnotil chomutovský odchovanec jako povedenou. „V době, kdy jsme byli kolem devátého, desátého místa, jsme začali makat a šli nahoru,“ vyzdvihl. Páté místo po základní části považuje za hezké, v play-off ale se spoluhráči toužil postoupit do semifinále. Neúnavní přerovští fanoušci by si něco takového jednoznačně zasloužili.

„Jezdili na všechny zápasy, dokonce i do Kadaně nebo Ústí. Chtěli jsme sérii znovu dotáhnout do Přerova, kde je skvělá atmosféra. I v Kladně nás fanoušci hnali, za celou sezonu jim můžeme jen poděkovat. Takové příznivce nemá v lize jen tak někdo,“ pochválil Darek Hejcman podporovatele MEO.