>>> ONLINE PERMANENTKY <<<     POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: CELKEM 259, PATRON 49 (stav k 30.6., 14:00)

Vyjádření klubů HC ZUBR Přerov, VHK ROBE Vsetín a AZ RESIDOMO Havířov k rozhodnutí Arbitrážní komise ČSLH

Vyjádření klubů HC ZUBR Přerov, VHK ROBE Vsetín a AZ RESIDOMO Havířov k rozhodnutí Arbitrážní komise ČSLH
Hokejové kluby HC ZUBR Přerov, VHK ROBE Vsetín a AZ RESIDOMO Havířov, které byly Českým svazem ledního hokeje nespravedlivě vyloučeny z nejvyšší juniorské soutěže, reagují na rozhodnutí Arbitrážní komise ČSLH.
Rozhodnutí Arbitrážní komise Českého svazu ledního hokeje ohledně vyřazení naší juniorky z nejvyšší juniorské hokejové soutěže nás zklamalo, jelikož nenapravilo jasnou nespravedlnost, kterou vyloučením klubů ze soutěže zapříčinil hokejový svaz.

Jedním z argumentů svazu je, že už při tvorbě koncepce hokejových akademií v roce 2011 se počítalo s uzavřením juniorské hokejové extraligy jen pro akademické týmy. Chceme jasně uvést, že toto není pravda a nikdo v hokejovém prostředí tuto informaci neměl. Navíc zařazení Olomouce (není Akademií) tento záměr taktéž nepotvrzuje.

Z tohoto důvodu nezbývá klubům nic jiného, než se obrátit na civilní soudy, jejichž prostřednictvím se budeme domáhat spravedlivého rozhodnutí, kterého Arbitrážní komise ČSLH nebyla schopná.

Skutečnost, že komise posvětila jednání Výkonného výboru ČSLH, nemění nic na tom, že došlo k zásadnímu poškození našeho klubu i sportovního vývoje mládeže. Dále pokračuje „vykrádání" našich nadějných hráčů ostatními týmy se statusem akademie.

„Věřili jsme, že se celá nepříjemná situace podaří prostřednictvím Arbitrážní komise ČSLH vyřešit, ale nestalo se tak. Jsme proto nyní nuceni učinit další kroky k tomu, aby bylo zastaveno pokračující hrubé poškozování naší práce s mládeží ze strany Českého svazu ledního hokeje," dodává Tomáš Pluháček, jednatel klubu HC ZUBR Přerov.

Celé znění tiskové zprávy k rozhodnutí Arbitrážní komise ČSLH si můžete přečíst zde