ONLINE >>> HC ZUBR Přerov - Berani Zlín 1:4

Vyhraným buly a nájezdovým kulišárnám není konec! Tomáš Sýkora zůstává u Zubrů

Vyhraným buly a nájezdovým kulišárnám není konec! Tomáš Sýkora zůstává u Zubrů
P ř e r o v – Důležitý dílek sestavy se přerovským hokejistům nikam neztratí. Pro sezonu 2018/2019 si zajistili služby ostříleného odchovance a proslulého kapitána Tomáše Sýkory. Útočník, který v letošním roce oslaví čtyřicítku, tak bude moci v dresu se zubrem i nadále předvádět své umění na vhazování či finty při samostatných nájezdech.

Tomáš Sýkora je v pořadí sedmým potvrzeným hráčem, jenž bude v týmu Zubrů pokračovat. „Jednání nebylo vůbec složité. S Hanym (Pavlem Hanákem - sportovním manažerem) je jednání vždycky v pohodě. Domluvili jsme se rychle,“ prozradil. Jestli si znovu nasadí kapitánské „Céčko“, zatím netuší. „Každý rok se v kabině anonymně hlasuje. Uvidíme, jak to dopadne letos. Je to otevřené,“ poznamenal.

V loňské sezoně zasáhl přerovský rodák do všech 56 zápasů, které žlutomodří sehráli. Ve výběru trenérů Přecechtěla a Dočkala – co se kanadských bodů týče – nenašel konkurenci. V základní části jich nasbíral 36 za 15 branek a 21 asistencí. Ve čtvrtfinále play-off přidal čtyři gólové nahrávky. „Nebyl jsem nemocný ani zraněný. Rozehráli jsme se a body začaly naskakovat. Je to ale zásluha celé mojí pětky,“ vyzdvihl své spoluhráče. „Že tolik bodů vyšlo zrovna na mě, byla více méně náhoda,“ doplnil.

Své cenné zkušenosti prokazoval Sýkora mimo jiné na buly. V uplynulé sezoně jich vyhrál přesně 750 a jeho úspěšnost činila téměř 59 procent. „Na vhazování si věřím. Je to má doména už od začátku kariéry. Vlastně by se dalo říct, že jsem ji celou postavil právě na buly,“ zasmál se. Vynikal také v nájezdech. Na jeho střelu po ledě mezi betony nestačila řada brankářů. „Viděl jsem to u Lukáše Kašpara na předloňském mistrovství světa v Moskvě. Zkusil jsem to jednou, a když mi to vyšlo, pokračoval jsem ve stejném provedení dál,“ přiblížil Sýkora.

„S Pavlem Hanákem jsme si říkali, kdy mi tohle zakončení už nějaký gólman chytí. Nakonec to celkově vyšlo v nějakých osmdesáti, devadesáti procentech případů,“ spočítal devětatřicetiletý forvard. Teď se podle svých slov pokusí vymyslet zase něco jiného.

V následujícím hracím ročníku by Tomáš Sýkora rád prošel se Zubry tam, kde se v přechozích bojích první ligy po postupu v roce 2015 ještě nedostali. „Mým osobním přáním je konečně dojít do semifinále, pro celý Přerov by to bylo skvělé, hlavně pro naše výborné fanoušky,“ svěřil se. Za úspěch by navíc považoval, kdyby Hanáci po základní části skončili na jednom z prvních čtyř míst. To by jim zaručovalo první dva zápasy play-off v domácím prostředí. „Cílem je ale hlavně se do play-off dostat, to je zásadní,“ uvědomuje si Tomáš Sýkora.